Kto zdobył statuetkę?

Emmy 2022. Pełna lista zwycięzców. HBO Max nie miało sobie równych

Akademia Telewizyjna właśnie dokonała ostatecznego wyboru i nagrodziła najlepsze seriale. Okazuje się, że rekordzista jest jeden: i jest to serial "Biały Lotos". HBO Max i HBO po prostu zdeklasowało swoich rywali. Zobaczcie, jakie produkcje uznano za najlepsze. 

Materiały promocyjne serialu

Emmy 2022 - wielcy wygrani 

74. gala rozdania nagród Emmy dla niektórych mogła przynieść kilka zaskoczeń. Tym razem to nie Netflix był wielkim zwycięzcą. Tym razem triumfowały seriale HBO.

Rekordzistą tegorocznej gali jest bez wątpienia "Biały Lotos", który zgarnął aż 10 statuetek, w tym dla najlepszego serialu limitowanego lub antologii, dla duetu najlepszych aktorów drugoplanowych czy za scenariusz i reżyserię. 

"Euforia" i "Squid Game" zdobyły po sześć statuetek, ale w walce o tytuł najlepszego serialu dramatycznego przegrały z "Sukcesją". Pięć statuetek trafiło z kolei do "Stranger Things". Z kolei najlepszym serialem komediowym został "Ted Lasso". 

Podsumowując: HBO i HBO Max zgarnęły łącznie 37 nagród Emmy, Netflix - 26, a na trzecim miejscu znalazło się Hulu z ośmioma nagrodami Emmy. Apple TV+ i NBC zdobyły po siedem nagród, a Disney+ i Prime Video - po sześć. 

Zobaczcie pełną listę wygranych. 


Pełna lista zwycięzców - Emmy 2022

Najlepszy serial dramatyczny
Better Call Saul
Euforia
Ozark
Rozdzielenie
Squid Game
Stranger Things
Sukcesja – WYGRANA
Yellowjackets

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
Jodie Comer, Obsesja Eve
Laura Linney, Ozark
Melanie Lynskey, Yellowjackets
Sandra Oh, Obsesja Eve
Reese Witherspoon, The Morning Show
Zendaya, Euforia – WYGRANA

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
Jason Bateman, Ozark
Brian Cox, Sukcesja
Lee Jung-jae, Squid Game – WYGRANA
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Adam Scott, Rozdzielenie
Jeremy Strong, Sukcesja

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym
Patricia Arquette, Rozdzielenie
Julia Garner, Ozark – WYGRANA
Jung Ho-yeon, Squid Game
Christina Ricci, Yellowjackets
Rhea Seehorn, Better Call Saul
J. Smith-Cameron, Sukcesja
Sarah Snook, Sukcesja
Sydney Sweeney, Euforia

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym
Nicholas Braun, Sukcesja
Billy Crudup, The Morning Show
Kieran Culkin, Sukcesja
Park Hae-Soo, Squid Game
Matthew MacFadyen, Sukcesja – WYGRANA
John Turturro, Rozdzielenie
Christopher Walken, Rozdzielenie
Oh Yeong-su, Squid Game

Najlepsza aktorka gościnna w serialu dramatycznym
Hope Davis, Sukcesja
Marcia Gay Harden, The Morning Show
Martha Kelly, Euforia
Sanaa Lethan, Sukcesja
Harriet Walter, Sukcesja
Lee Yoo-mi, Squid Game – WYGRANA

Najlepszy aktor gościnny w serialu dramatycznym
Adrien Brody, Sukcesja
James Cromwell, Sukcesja
Colman Domingo, Euforia – WYGRANA
Arian Moayed, Sukcesja
Tom Pelphrey, Ozark
Alexander Skarsgard, Sukcesja

Najlepszy scenariusz w serialu dramatycznym
Better Call Saul, Plan and Execution (Thomas Schnauz)
Ozark, A Hard Way to Go (Chris Mundy)
Rozdzielenie, The We We Are (Dan Erickson)
Squid Game, One Lucky Day (Hwang Dong-hyuk)
Sukcesja, All the Bells Say (Jesse Armstrong) – WYGRANA
Yellowjackets, F Sharp (Jonathan Lisco, Ashley Lyle, Bart Nickerson)

Najlepsza reżyseria w serialu dramatycznym
Ozark, A Hard Way to Go (Jason Bateman)
Rozdzielenie, The We We Are (Ben Stiller)
Squid Game, Red Light, Green Light (Hwang Dong-hyuk) – WYGRANA
Sukcesja, All the Bells Say (Mark Mylod)
Sukcesja, The Disruption (Cathy Yan)
Sukcesja, Too Much Birthday (Lorene Scafaria)
Yellowjackets, Pilot (Karyn Kusama)

Najlepszy serial komediowy
Misja: Podstawówka
Barry
Pohamuj entuzjazm
Hacks
Wspaniała pani Maisel
Zbrodnie po sąsiedzku
Ted Lasso – WYGRANA
Co robimy w ukryciu

Najlepsza aktorka w serialu komediowym
Rachel Brosnahan, Wspaniała pani Maisel
Quinta Brunson, Misja: Podstawówka
Kaley Cuoco, Stewardesa
Elle Fanning, Wielka
Issa Rae, Niepewne
Jean Smart, Hacks – WYGRANA

Najlepszy aktor w serialu komediowym
Donald Glover, Atlanta
Bill Hader, Barry
Nicholas Hoult, Wielka
Steve Martin, Zbrodnie po sąsiedzku
Martin Short, Zbrodnie po sąsiedzku
Jason Sudeikis, Ted Lasso – WYGRANA

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
Alex Borstein, Wspaniała pani Maisel
Hannah Einbinder, Hacks
Janelle James, Misja: Podstawówka
Kate McKinnon, Saturday Night Live
Sarah Niles, Ted Lasso
Sheryl Lee Ralph, Misja: Podstawówka – WYGRANA
Juno Temple, Ted Lasso
Hannah Waddingham, Ted Lasso

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym
Anthony Carrigan, Barry
Brett Goldstein, Ted Lasso – WYGRANA
Toheeb Jimoh, Ted Lasso
Nick Mohammed, Ted Lasso
Tony Shalhoub, Wspaniała pani Maisel
Tyler James Williams, Misja: Podstawówka
Henry Winkler, Barry
Bowen Yang, Saturday Night Live

Najlepsza aktorka gościnna w serialu komediowym
Jane Adams, Hacks
Harriet Sansom Harris, Hacks
Jane Lynch, Zbrodnie po sąsiedzku
Laurie Metcalf, Hacks – WYGRANA
Kaitlin Olson, Hacks
Harriet Walter, Ted Lasso

Najlepszy aktor gościnny w serialu komediowym
Jerrod Carmichael, Saturday Night Live
Bill Hader, Pohamuj entuzjazm
James Lance, Ted Lasso
Nathan Lane, Zbrodnie po sąsiedzku – WYGRANA
Christopher McDonald, Hacks
Sam Richardson, Ted Lasso

Najlepszy scenariusz w serialu komediowym
Misja: Podstawówka, Pilot (Quinta Brunson) – WYGRANA
Barry, 710N (Duffy Boudreau)
Barry, starting now (Alec Berg, Bill Hader)
Hacks, The One, The Only (Lucia Aniello, Paul W. Downs, Jen Statsky)
Zbrodnie po sąsiedzku, True Crime (Steve Martin, John Hoffman)
Ted Lasso, No Weddings and a Funeral (Jane Becker)
Co robimy w ukryciu, The Casino (Sarah Naftalis)
Co robimy w ukryciu, The Wellness Center (Stefani Robinson)

Najlepsza reżyseria w serialu komediowym
Atlanta, New Jazz (Hiro Murai)
Barry, 710N (Bill Hader)
Hacks, There Will Be Blood (Lucia Aniello)
The Ms. Pat Show, Baby Daddy Groundhog Day (Mary Lou Belli)
Zbrodnie po sąsiedzku, The Boy From 6B (Cherien Dabis)
Zbrodnie po sąsiedzku, True Crime (Jamie Babbit)
Ted Lasso, No Weddings and a Funeral (MJ Delaney) – WYGRANA

Najlepszy serial limitowany lub antologia
Lekomania
Zepsuta krew
Kim jest Anna?
Pam & Tommy
Biały Lotos – WYGRANA

Najlepszy film TV
Chip 'n Dale: Brygada RR – WYGRANA
Ray Donovan: The Movie
Reno 911! The Hunt for QAnon
Niepokonany
Zoey's Extraordinary Christmas

Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie TV
Toni Collette, Schody
Julia Garner, Kim jest Anna?
Lily James, Pam & Tommy
Sarah Paulson, American Crime Story: Impeachment
Margaret Qualley, Sprzątaczka
Amanda Seyfried, Zepsuta krew – WYGRANA

Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie TV
Colin Firth, Schody
Andrew Garfield, Pod sztandarem nieba
Oscar Isaac, Sceny z życia małżeńskiego
Michael Keaton, Lekomania – WYGRANA
Himesh Patel, Stacja Jedenasta
Sebastian Stan, Pam & Tommy

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu limitowanym lub filmie TV
Connie Britton, Biały Lotos
Jennifer Coolidge, Biały Lotos – WYGRANA
Alexandra Daddario, Biały Lotos
Kaitlyn Dever, Lekomania
Natasha Rothwell, Lekomania
Sydney Sweeney, Biały Lotos
Mare Winningham, Lekomania

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu limitowanym lub filmie TV
Murray Bartlett, Biały Lotos – WYGRANA
Jake Lacy, Biały Lotos
Will Poulter, Lekomania
Seth Rogen, Pam & Tommy
Peter Sarsgaard, Lekomania
Michael Stuhlbarg, Lekomania

Najlepszy scenariusz w serialu limitowanym lub filmie TV
Lekomania, The People vs. Purdue Pharma (Danny Strong)
Zepsuta krew, I'm in a Hurry (Elizabeth Meriwether)
Impeachment: American Crime Story, Man Handled (Sarah Burgess)
Sprzątaczka, Snaps (Molly Smith Metzler)
Stacja Jedenasta, Unbroken Circle (Patrick Somerville)
Biały Lotos (Mike White) – WYGRANA

Najlepsza reżyseria w serialu limitowanym lub filmie TV
Lekomania, The People vs. Purdue Pharma (Danny Strong)
Zepsuta krew, Green Juice (Michael Showalter)
Zepsuta krew, Iron Sisters (Francesca Gregorini)
Sprzątaczka, Sky Blue (John Wells)
Stacja Jedenasta, Wheel of Fire (Hiro Murai)
Biały Lotos (Mike White) – WYGRANA

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO