Jak dbać o skórę po 25 roku życia?

Po 25 roku życia powoli zaczynają się w skórze zmiany związane ze starzeniem się. Zaczyna ubywać substancji budujących skórę, takich jak kwas hialuronowy i kolagen. Czy to dobry moment na profilaktykę anti-age? Jakie jeszcze wyzwania w pielęgnacji pojawiają się w tym wieku?

| Artykuł partnerski

wp-preview__clipboard">

Postaw na nawilżanie skóry

W tym wieku skóra na ogół nie jest problematyczna, jeśli nie masz trądziku lub innych, poważniejszych problemów skórnych. Podstawowe zadanie w tym wieku to nawilżanie skóry. Nawilżanie jest właściwie numerem jeden w pielęgnacji w każdym wieku. Skóra dobrze uwodniona, jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, zanieczyszczenia i wszelkie uszkodzenia skóry. Ma także wyraźnie lepszy wygląd i jest bardziej napięta. W tym wieku możesz wykorzystać delikatne substancje nawilżające i anti-age, takie jak kwas hialuronowy. Jest to składnik bardzo dobrze tolerowany i idealny do stosowania przy pierwszych oznakach starzenia się, a najlepiej wcześniej. Z wiekiem możesz sięgać po inne substancje nawilżające, takie jak choćby kolagen, który rewitalizuje i regeneruje skórę.

Chroń skórę przed słońcem, a spowolnisz procesy starzenia się

Fotostarzenie się skóry to zmiany w komórkach skóry, które powstają na skutek działania promieni słonecznych. Fotostarzenie się skóry to główna przyczyna jej starzenia się. Jeśli nie chronisz ciała przed promieniowaniem UV, to dochodzi do degeneracji warstw skórnych, naskórek jest bardziej wysuszony i może dojść do poparzeń od słońca. Na szczęście, wystarczy używać kremów z wysokimi filtrami, aby zapobiegać takim procesom. Nie tylko w letni i słoneczny dzień, ale przez cały rok. Najlepiej sprawdzają się filtry SPF 30 i SPF 50, bo jest to odpowiednio wysoka ochrona. Nawet w trakcie krótkiego wyjścia na zewnątrz, słońce działa mocno na skórę i jest szkodliwe. Najlepiej wybierz krem na dzień ze składnikami nawilżającymi, który zawiera już filtry UV, wtedy w jednym kosmetyku znajdziesz kilka potrzebnych substancji. Zawartość filtrów UV jest naprawdę ważna i nie należy o niej zapominać. Skóra opala się również z filtrami, ale jest to bezpieczne opalanie się. 

Zacznij profilaktykę przeciwzmarszczkową w okolicach 25 roku życia

Ten okres jest idealny na rozpoczęcie profilaktyki anti-age, bo to właśnie wtedy zaczynają się powolne procesy starzenia się skóry. Z każdym roku ubywa kwasu hialuronowego i kolagenu w skórze, w związku z czym staje się ona podatna na zmarszczki. Pierwsze drobne zmarszczki pojawiają się zazwyczaj wokół oczu lub w kącikach oczu i może to być koło 30 roku życia lub wcześniej. Dlatego walka ze zmarszczkami powinna się zacząć wcześniej, najpóźniej koło 25 roku życia. Zastosuj serum przeciwzmarszczkowe, które ma wysokie stężenie substancji aktywnych.


Może zawierać kwas hialuronowy lub retinol, albo jedno i drugie. Retinol jest trochę mocniejszą substancją, dlatego należy stopniowo przyzwyczajać do niego skórę i obserwować reakcję. Naprawdę warto wdrożyć kremy i serum z aktywnymi składnikami anti-age, które odpowiednio wcześniej będą zapobiegać procesom starzenia się skóry. 


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO