Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Adrien Brody. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne filmu

Adrien Brody to amerykański aktor i producent filmowy, laureat Oscara za rolę w filmie "Pianista". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Adrien Brody 

Pełne imię i nazwisko: Adrien Nicholas Brody 
Data i miejsce urodzenia: 14 kwietnia 1973, Nowy Jork 
Zawód: aktor, producent filmowy 
Partnerka: Georgina Chapman (od 2020-obecnie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 185 cm 
Waga: ok. 73 kg 
Instagram: @adrienbrody

Wczesne lata 

Urodził się i dorastał w Woodhaven w Queens. Kiedy miał 12 lat matka zapisała go do Academy of Dramatic Arts. Uczęszczał do nowojorskiej LaGuardia High School. W 1988 uczęszczał na kurs aktorski Performing Arts. 


Kariera 

W iweku 15 lat zagrał swoją pierwszą główną rolę w telewizyjnym dramacie "Home at Last". Swoją popularność zawdzięcza głównie dzięki roli Władysława Szpilmana w filmie "Pianista" - został za nią nagrodzony Oscarem i Cesarem. Zagrał również w takich produkcjach jak "Obłęd" czy "Mordercze lato". 

Życie prywatne 

W 1992 miał bardzo poważny wypadek na motocyklu, w wyniku którego złamał stopę. Trzykrotnie złamał nos podczas kręcenia filmu "Mordercze lato". 

Spotykał się z Michelle Dupont w latach 2003-2006. W latach 2006-2009 był w związku z Elsą Pataky. Od 2020 roku jest w zwiąku z Georginą Chapman.


Adrien Brody - najlepsze filmy i seriale 

Adrien Brody należy do grona najbardziej utalentowanych amerykańskich aktorów. Już jako nastolatek zaczął się uczyć aktorstwa, a w wieku piętnastu lat zagrał swoją pierwszą główną rolę w telewizyjnym dramacie „Home at Last” z 1988 roku. Na wielkim ekranie zadebiutował w tym samym roku w „Nowojorskich opowieściach”. Co ciekawe, w latach dziewięćdziesiątych wystąpił z MC Hammerem w jednej z reklam Pepsi. Wkrótce zaczął grywać w coraz większych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Cienka czerwona linia” (1998) czy „Mordercze lato” (1999) w reżyserii Spike’a Lee. Największą sławę przyniosła mu z kolei rola Władysława Szpilmana, w którego wcielił się w biograficznym dramacie wojennym „Pianista” (2002) nakręconym przez Romana Polańskiego. Za stworzoną w filmie kreację został nagrodzony Cesarem oraz Oscarem, a także był nominowany do nagrody BAFTA, Złotego Globu, Bałtyckiej Perły i Orła. Kolejną ważną rolą w jego karierze była postać żołnierza skazanego za morderstwo, którego zagrał w thrillerze „Obłęd” z 2005 roku.

1. „Pianista”, reż. R. Polański (2002)
2. „Grand Budapest Hotel”, reż. W. Anderson (2014)
3. „Obłęd”, reż. J. Maybury (2005)
4. „Z dystansu”, reż. T. Kaye (2011)
5. „Pociąg do Darjeeling”, reż. W. Anderson (2007)

Widzieliście już wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie zachęcamy do obejrzenia kolejnych świetnych produkcji, takich jak „Looper – Pętla czasu” czy „World War Z”. Osobom o mocnych nerwach polecamy z kolei „Resident Evil: Ostatni rozdział” z Millą Jovovich w roli głównej.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO