Kim jest?

Sandra Oh - jedna z gwiazd Chirurgów. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Materiały promocyjne serialu

Sandra Oh to kanadyjska aktorka, która swoją popularność zawdzięcza roli w serialu "Chirurdzy". Można również kojarzyć ja z roli w serialu "Obsesja Eve". Zobaczcie, jak dobrze ją znacie. 

Wszystko o: Sandra Oh 

Pełne imię i nazwisko: Sandra Miju Oh 
Data i miejsce urodzenia: 20 lipca 1971, Nepean, Kanada 
Zawód: aktorka 
Partner: Alexander Payne (2003-2006; rozwód), Andrew Featherston (partner od 2007-obecnie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 168 cm 
Waga: ok. 52 kg 
Instagram: @iamsandraohinsta

Wczesne lata 

Sandra Oh urodziła się w Nepean. Ma dwoje rodzeństwa - siostrę Grace i brata Raya. Od dzieciństwa wiedziała, że chce zostać aktorką. Początkowo występowała w szkolnych przedstawieniach teatralnych. Początkowo próbowała swoich sił także w tańcu i grze na instrumentach, ale nie szło jej zbyt dobrze. Dlatego właśnie skupiła się na aktorstwie. Odrzuciła czteroletnie stypendium dziennikarskie na Carleton University, aby studiować dramat w National Theatre School of Canada w Montrealu. 


Kariera 

Oh zyskała rozgłos dzięki roli w filmie "Double Happiness". Nie da się jednak ukryć, że największą popularność zawdzięcza swojemu występowi w serialu "Chirurdzy", gdzie wcieliła się w rolę Christiny Yang. Grała tam do 10 sezonu. Wiele osób zna ją z roli również w takich produkcjach jak "Obsesja Eve" czy "Pani dziekan". Niedawno zagrała także w filmie "Umma", ale na swoim koncie ma znacznie więcej filmów i seriali

Życie prywatne 

Od 2003 do 2006 roku była w związku małżeńskim z Alexandrem Paynem. Oh została obywatelką USA w 2018 roku. W 2013 roku otrzymała klucz do miasta Ottawa od jego burmistrza, a w 2019 roku otrzymała nagrodę National Arts Centre Award od Gubernatora Generalnego Kanady. W 2022 roku zostala mianowana oficerem Orderu Kanady.

Od 2007 roku jest w związku z Andrew Featherstonem. Świadomie podjęła decyzję o tym, aby nie posiadać dzieci. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO