Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Michael Keaton. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne filmu

Michael Keaton to amerykański aktor i producent filmowy, który znany jest ze swojej roli w filmach o Batmanie. Jak wiele o nim wiecie? 

Wszystko o: Michael Keaton 

Pełne imię i nazwisko: Michael John Douglas 
Data i miejsce urodzenia: 5 września 1951, Coraopolis 
Zawód: aktor, producent filmowy 
Partnerka: Caroline McWilliams (1982-1990; rozwód)
Dzieci: Sean Douglas (1983)
Wzrost: 175 cm 
Waga: ok. 83 kg 
Instagram: michaelkeatondouglas

Wczesne lata 

Urodził się w Coraopolis w stanie Pensylwania. Jest najmłodszym z siedmiorga dzieci Leony Elizabeth i George'a Alexandra Douglasa. W 1969 roku ukończył Mountour High School i studiował retorykę w Kent State University w Kent, w stanie Ohio. 


Kariera 

Początkowo pracował jako operator kamery. Swój pseudonim artystyczny przyjął po wywiadzie z aktorką Diane Keaton, aby nie być mylonym z Michaelem Douglasem, synem Kirka, a także komikiem Mikiem Douglasem. Często występował gościnnie w różnego rodzaju sitcomach, aż zadebiutował w komedii "Nocna zmiana". Nie da się jednak ukryć, że swoją popularność zawdzięcza roli w "Soku z żuka". Wcielał się również w Batmana w hitach "Batman" z 1989 i "Powrót Batmana" z 1992. Grał także w takich produkcjach jak "Córka prezydenta", "Gra o życie" czy "Jackie Brown". 

Życie prywatne 

W 1981 roku poznał Caroline McWilliams, z którą ożenił się 4 kwietnia 1982 roku. Para doczekała się syna - Seana Douglasa, który przyszedł na świat w 1983 roku. Caroline i Michael rozwiedli się w 1990 roku. Spotykał się m.in. z Rachel Ryan, Michelle Pfeiffer, Courteney Cox czy Audrą Lynn. 


Michael Keaton - najlepsze filmy i seriale 

Michael Keaton obecnie należy do ścisłej czołówki hollywoodzkich aktorów. W branży filmowej zaczął pracować jako operator kamery w lokalnej telewizji kablowej w Pittsburgu. Po występach w dwóch sitcomach CBS, „Maude” i „Cały jarmark” z 1977 roku, wcielił się w postać reżysera w nominowanym do Oscara filmie krótkometrażowym „Różne podejście”. Na wielkim ekranie zadebiutował w komedii „Nocna zmiana” z 1982 roku. Wkrótce zaczął występować w kolejnych komediowych produkcjach. Największy rozgłos i rozpoznawalność przyniosła mu rola Beetlejuice’a w filmie „Sok z żuka” Tima Burtona. Kolejnym sukcesem w jego karierze okazał się udział w filmach „Batman” (1989) i „Powrót Batmana” (1992), w których wcielił się w tytułowego bohatera. Keaton w 2015 roku otrzymał Złoty Glob za kreację w „Birdmanie”. Był za nią również nominowany do Oscara. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem aktora, które warto znać:

1. „Birdman”, reż. A. Iñárritu (2014)

W filmie „Birdman” Michael Keaton wcielił się w Riggana Thompsona, który niegdyś zasłynął jako odtwórca superbohatera Birdmana w filmach akcji. Jego gwiazda jednak przygasła po tym, jak odmówił udziału w czwartej części serii. Riggan rozpoczął więc pracę nad adaptacją opowiadania Raymonda Cravera, które chce wystawić na Broadwayu. Chce nie tylko wyreżyserować sztukę, ale także odegrać w niej główną rolę. Wszystko się komplikuje, gdy podczas próby jeden z aktorów ulega wypadkowi, a jego miejsce zajmuje popularny Mike Shiner. Aktor próbuje ingerować w wizję Thompsona, co doprowadza go do frustracji. Sytuacji Riggana nie ułatwia fakt, że musi zajmować się córką, która właśnie zakończyła odwyk. Wkrótce ujawnia się jego mroczne alter ego.

2. „Sok z żuka”, reż. T. Burton (1988)

„Sok z żuka” przedstawia historię kochającego się małżeństwa, Adama i Barbary Maitlandów, którzy dopiero rozpoczynają wspólne życie. Pewnego dnia giną w wypadku samochodowym. Małżonkowie już pod postacią duchów powracają do swojego pięknego domu w Nowej Anglii. Wspólnie postanawiają, że nigdy go nie opuszczą. W ich domu jednak pojawiają się nowi i na dodatek żywi lokatorzy – hałaśliwe małżeństwo z Nowego Yorku oraz ich córka Lydia. Adam i Barbara nie mogą znieść nowych mieszkańców i decydują się wezwać na pomoc bio-egzorcystę Beetlejuice’a (Michael Keaton). Szybko się jednak okazuje, że stosowane przez niego metody nie są bezpieczne.

3. „Spider-Man: Homecoming”, reż. J. Watts (2017)

Bohaterem filmu „Spider-Man: Homecoming” jest młody Peter Parker, który próbuje się odnaleźć w roli superbohatera. Po przygodzie z Avengersami powraca do domu, w którym mieszka ze swoją ciotką May. Przez cały czas jest obserwowany przez swojego mentora, Tony’ego Starka. Parker próbuje powrócić do normalnego życia, ale nie jest to łatwe – wciąż próbuje odepchnąć od siebie myśl, że jest tylko Spider-Manem z sąsiedztwa. Wówczas pojawia się nowy groźny wróg, Vulture (Michael Keaton). Stworzy on zagrożenie dla wszystkiego, co jest ważne dla młodego Petera. Wkrótce Spider-Man osobiście stawi mu czoła.

4. „Batman”, reż. T. Burton (1989)

Akcja „Batmana” rozgrywa się w Gotham City, w którym skorumpowana policja nie radzi sobie z szalejącą przestępczością. W walce z kryminalistami pomaga im Batman (Michael Keaton). Mało kto wierzy w jego istnienie poza dwójką dziennikarzy, Visky Vale i Alexandrem Knoxem. Wkrótce największy mafijny boss w mieście, który jest zazdrosny o swoją kochankę, postanawia pozbyć się jednego ze swoich najbardziej zaufanych ludzi, Jacka Napiera. Wysyła go więc do fabryki chemicznej Axis Chemicals i napuszcza na niego policję, wraz z którą przybywa Batman. Po tym, jak Napier podczas akcji wpada do kwasu, powraca jako zniekształcony i żądny zemsty Joker.

5. „Spotlight”, reż. T. McCarthy (2015)

Oparty na faktach „Spotlight” opowiada o nagrodzonym Pulitzerem śledztwie, które przeprowadzili dziennikarze dziennika „The Boston Globe”. Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, gdy nowy redaktor naczelny po przeczytaniu artykułu na temat księdza, który został oskarżony o wykorzystywanie seksualne dzieci, postanawia zająć się tą sprawą. Tworzy zespół reporterów składający się z Waltera Robinsona (Michael Keaton), Sachy Pfeiffer, Matta Carrolla i Michaela Rezendesa. Wkrótce rozpoczynają dziennikarskie śledztwo, podczas którego docierają do dorosłych, którzy byli molestowani w dzieciństwie. Opublikowane na łamach gazety efekty dochodzenia wstrząsną Ameryką i światem.

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? W takim razie polecamy obejrzeć kolejną produkcję z udziałem Michaela Keatona, „McImperium”. Zachęcamy również do zobaczenia filmów „Champion 2” oraz „Afera Thomasa Crowna”.

Może zainteresują Cię także:



Dodaj komentarz

Przepisz kod



 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO