Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Elle Fanning. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, filmy i seriale

flickr.com

Elle Fanning to amerykańska aktorka i modelka. Grała m.in. w takich produkcjach jak "Czarownica" czy "Dziewczyna z Plainville". Zobaczcie jak dobrze ją znacie. 

Wszystko o: Elle Fanning 

Pełne imię i nazwisko: Mary Elle Fanning 
Data i miejsce urodzenia: 9 kwietnia 1998, Conyers 
Zawód: aktorka 
Partner: Dylan Beck (2014-2020; rozstanie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 175 cm 
Waga: ok. 59 kg 
Instagram: @ellefanning

Wczesne lata 

Fanning urodziła się w Conyers i wychowywała się ze starszą siostrą - Dakotą, która również jest aktorką. 


Kariera 

Zaczęła występować w wieku 3 lat - były to raczej seriale i filmy, w których grała role epizodyczne. Wcieliła się w rolę młodszej wersji swojej siostry w filmie "Jestem Sam". W 2003 roku zagrała w produkcji "Małolaty u taty". Najbardziej popularna stała się dzięki roli w "Czarownicy". Niedawno można było oglądać ją w produkcji "Dziewczyna z Plainville". Więcej o jej karierze możecie przeczytać niżej. 

Życie prywatne 

Spotykała się m.in. z Dylanem Beckiem, Zalmanem Bandem i Maxem Minghellą. 


Elle Fanning – najlepsze filmy i seriale 

Elle Fanning jest obecnie jedną z najpopularniejszych amerykańskich aktorek. Gwiazda, która urodziła się w 1998 roku, karierę rozpoczęła wyjątkowo wcześnie. Gdy miała dwa lata i jedenaście miesięcy zagrała młodszą wersję swojej siostry Dakoty w filmie „Jestem Sam”. Niedługo później ponownie zagrała młodszą wersję swojej siostry w filmie „Wybrańcy obcych”, w którym wcieliła się w postać trzyletniej Allie. Pierwszą dużą rolę otrzymała w 2003 roku w filmie „Małolaty u taty”, w którym zagrała Jamie. Wkrótce zaczęła występować w popularnych produkcjach telewizyjnych, takich jak „Potyczki Amy”, „Kryminalne zagadki Nowego Jorku” czy „Kryminalne zagadki Miami”. Kolejną ważną produkcją w jej karierze były „Drzwi w podłodze”, w których zagrała u boku Kim Basinger. W 2014 roku otrzymała rolę Śpiącej Królewny w filmie „Czarownica” - za tę kreację była nominowana do Saturna. Dużą popularność przyniosła jej również rola głównej bohaterki w serialu „Wielka”. Wybraliśmy kilka produkcji z udziałem aktorki, które możemy wam polecić.

1. „Czarownica”, reż. R. Stromberg (2014)
2. „Wielka”, reż. P. Martin (2020-)
3. „Czarownica 2”, reż. J. Rønning (2020)
4. „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”, reż. W. Allen (2019)
5. „Wszystkie jasne miejsca”, reż. B. Haley (2020)

Macie już za sobą wszystkie zaproponowane przez nas produkcje? W takim razie koniecznie obejrzyjcie kolejny świetny film z udziałem aktorki - „Super 8”. Warte uwagi są również takie filmy jak „Na pokuszenie” oraz „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO