Kim jest?

Sarah Paulson - gwiazda American Horror Story. Wiek, wzrost, waga, partnerka, kariera

flickr.com

Sarah Paulson to amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, która najbardziej znana jest ze swoich licznych ról w serialach Ryana Murphy'ego np. w "American Horror Story", a także "Ratched". Jest laureatką Złotego Globu i Emmy za rolę w serialu American Crime Story. Jak dobrze znacie Sarah Paulson? 

Wszystko o: Sarah Paulson 

Pełne imię i nazwisko: Sarah Catharine Paulson 
Data i miejsce urodzenia: 17 grudnia 1974, Tampa
Zawód: aktorka 
Partnerka: Holland Taylor (2015 - obecnie) 
Dzieci: brak
Wzrost: ok. 168 cm 
Waga: ok. 55 kg 
Instagram: @mssarahcatharinepaulson

Młodość 

Paulson urodziła się w mieście Tampa na Florydzie. Jej rodzice rozwiedli się, kiedy miała 5 lat. Po rozwodzie rodziców, przeniosła się z mamą i siostrą do Maine, a potem do Nowego Jorku. Wakacje spędzała z siostrą u ojca. Ukończyła High School for Performing Arts i American Academy of Dramatic Arts - ma więc wszechstronne przygotowanie telewizyjne, filmowe i teatralne. 


Kariera 

Na samym początku grała małe, epizodyczne role. Jej debiutem filmowym był, w 1997 roku, film "Levitation". Później pojawiała się w takich filmach i serialach jak "Jack i Jill, "Napad" czy "Gorsza siostra". Największe uznanie przyniosła jej rola Heather Tate, młodej lesbijki, w filmie Marshalla "Druga siostra". Obecnie najbardziej znana jest ze swoich ról w serialach "American Horror Story", "American Crime Story" oraz "Ratched". Niedawno zagrała w filmie "Biegnij!" 

Życie prywatne 

Paulson była w związku z Tracy Lettsem, który był jej narzeczonym. Po rozstaniu weszła w związek z aktorką Cherry Jones, a następnie związała się z Holland Taylor, z którą pozostaje w związku od 2015 roku. 
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO