Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Sarah Paulson - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, kariera, plotki

flickr.com

Sarah Paulson to amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, która najbardziej znana jest ze swoich licznych ról w serialach Ryana Murphy'ego np. w "American Horror Story", a także "Ratched". Jest laureatką Złotego Globu i Emmy za rolę w serialu American Crime Story. Jak dobrze znacie Sarah Paulson? 

Wszystko o: Sarah Paulson 

Pełne imię i nazwisko: Sarah Catharine Paulson 
Data i miejsce urodzenia: 17 grudnia 1974, Tampa
Zawód: aktorka 
Partnerka: Holland Taylor (2015 - obecnie) 
Dzieci: brak
Wzrost: ok. 168 cm 
Waga: ok. 55 kg 
Instagram: @mssarahcatharinepaulson

Młodość 

Paulson urodziła się w mieście Tampa na Florydzie. Jej rodzice rozwiedli się, kiedy miała 5 lat. Po rozwodzie rodziców, przeniosła się z mamą i siostrą do Maine, a potem do Nowego Jorku. Wakacje spędzała z siostrą u ojca. Ukończyła High School for Performing Arts i American Academy of Dramatic Arts - ma więc wszechstronne przygotowanie telewizyjne, filmowe i teatralne. 


Kariera 

Na samym początku grała małe, epizodyczne role. Jej debiutem filmowym był, w 1997 roku, film "Levitation". Później pojawiała się w takich filmach i serialach jak "Jack i Jill, "Napad" czy "Gorsza siostra". Największe uznanie przyniosła jej rola Heather Tate, młodej lesbijki, w filmie Marshalla "Druga siostra". Obecnie najbardziej znana jest ze swoich ról w serialach "American Horror Story", "American Crime Story" oraz "Ratched". Niedawno zagrała w filmie "Biegnij!" 

Życie prywatne 

Paulson była w związku z Tracy Lettsem, który był jej narzeczonym. Po rozstaniu weszła w związek z aktorką Cherry Jones, a następnie związała się z Holland Taylor, z którą pozostaje w związku od 2015 roku. 
Sarah Paulson – absolutnie najlepsze kreacje aktorskieSarah Paulson jest obecnie jedną z najpopularniejszych amerykańskich gwiazd kina. Pierwsze kroki w kierunku kariery aktorskiej zaczęła stawiać niedługo po zakończeniu szkoły średniej. W 1992 roku ukończyła studia w The American Academy of Dramatic Arts w Los Angeles. Dwa lata później zadebiutowała w serialu „Prawo i porządek”, w którym wystąpiła w jednym odcinku. W 1995 roku trzymała rolę w serialu „American Gothic”, a także zagrała w pierwszym filmie telewizyjnym „Friends at Last”. W 1997 pojawiła się na kinowym ekranie w filmie „Levitation”. Następnie zaczęła występować w kolejnych produkcjach, takich jak „Gorsza siostra” (1999) i „Czego pragną kobiety” (2000). Dużą popularność przyniósł jej udział w serialach „Leap of Faith” (2002) oraz „Deadwood” (2005). W 2007 roku była po raz pierwszy nominowana do Złotego Globu za występ w serialu „Studio 60”. Tę statuetkę otrzymała w 2017 roku za rolę w „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”. Przedstawiamy kilka produkcji z udziałem gwiazdy, które należą do najważniejszych w jej karierze.Sarah Paulson – najlepsze role

1. „American Horror Story: Asylum”, reż. B. Buecker (2012)
2. „Czwarta władza”, reż. S. Spielberg (2017)
3. „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”, reż. R. Murphy/ A. Hemingway (2016)
4. „Ocean’s 8”, reż. G. Ross (2018)
5. „Ratched”, reż. R. Murphy (2020-)

Jeśli macie już za sobą zaproponowane przez nas produkcje, koniecznie obejrzyjcie teraz „American Horror Story: Freak Show” i „American Horror Story: Apokalipsa”. Warto też obejrzeć film „Nie otwieraj oczu”, w którym Sarah Paulson wystąpiła z Sandrą Bullock.Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO