Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

John Turturro. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, filmy i seriale

"Big Lebowski"/Materiały prasowe

John Turturro to amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, znany m.in. ze swojej roli w filmie "Big Lebowski". Zobaczcie, jak dobrze go znacie. 

Wszystko o: John Turturro 

Pełne imię i nazwisko: John Michael Turturro 
Data i miejsce urodzenia: 28 lutego 1957, Nowy Jork 
Zawód: aktor, scenarzysta, reżyser, producent filmowy 
Partnerka: Katherine Borowitz (żona 1985-obecnie)
Dzieci: Amedeo, Diego
Wzrost: 185 cm 
Waga: ok. 82 kg 
Instagram: brak 

Wczesne lata 

Urodził się w nowojorskim Brooklynie. Wychowywał się z młodszym bratem - Nicholasem Turturro, który również jest aktorem. W wieku 6 lat przeprowadził się do Queens w Nowym Jorku. Od dzieciństwa fascynował się kinem. Ukończył studia na wydziale teatralnym State University of New York w New Paltz, a po ukończeniu college'u zdobył stypendium na studia w prestiżowej Yale School of Drama. 


Kariera 

Po raz pierwszy zadebiutował na off-Broadwayu i tam przez wiele lat występował. W 1980 roku zadebiutował w kinie w produkcji "Wściekły Byk", ale był jedynie statystą. Powrócił na plan filmowy w filmach "Chłopak z klubu" i "Tępiciel 2". Na swoim koncie ma takie produkcje jak "Dzielnica pięciu narożników", "Rób, co należy", "Big Lebowski" czy "Batman". 

Życie prywatne 

Od 1985 roku jest mężem Katherine Borowitz. Mają dwójkę dzieci: Amedeo i Diego. 


John Turturro – najlepsze filmy i seriale

John Turturro jest amerykańskim aktorem i twórcą filmowym, który świetnie odnajduje się w niemal wszystkich gatunkach. Do zawodu przygotowywał się na wydziale teatralnym State University of New York oraz w prestiżowej Yale School of Drama. Na dużym ekranie zadebiutował w 1980 roku jako statysta w dramacie Martina Scorsese „Wściekły Byk” z Robertem De Niro w roli głównej. Potem przez pewien czas występował na Broadwayu i w 1984 roku powrócił na plan filmowy za sprawą ról w filmach „Chłopak z klubu Flamingo”, „Tępiciel 2” oraz „Rozpaczliwie poszukując Suzan”. Wkrótce zaczął otrzymywać propozycje udziału w największych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Żyć i umrzeć w Los Angeles” czy „Kolor pieniędzy”. Aktor był dwukrotnie nominowany do Złotego Globu, za role w „Quiz Show” i „Długiej nocy”. W 1991 roku otrzymał Złotą Palmę za udział w filmie „Barton Fink”. Z kolei w 2004 roku dostał nagrodę Emmy za gościnny występ w serialu „Detektyw Monk”. Przedstawiamy pięć produkcji z udziałem Johna Turturro, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać.

1. „Sekretne okno”, reż. D. Koepp (2004)
2. „Nie zadzieraj z fryzjerem”, reż. D. Dugan (2008)
3. „Big Lebowski”, reż. E. Coen / J. Coen (1998)
4. „Ścieżka strachu”, reż. E. Coen / J. Coen (1990)
5. „Bracie, gdzie jesteś?”, reż. E. Coen / J. Coen (2000)

Warto obejrzeć również inne produkcje z udziałem aktora. Gorąco polecamy zabawną komedię „Casanova po przejściach”, w którym Turturro wystąpił wraz z Woodym Allenem. Mocnych wrażeń dostarczą wam z kolei filmy „Transformers 3” oraz „Exodus: Bogowie i królowie”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO