Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jennifer Coolidge. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne serialu

Jennifer Coolidge to amerykańska aktorka, komiczka i aktywistka. Najbardziej znana z roli "matki Stiflera" w serii "American Pie". Stała się również gwiazdą "Białego Lotosu". Zobaczcie, jak dobrze ją znacie. 

Wszystko o: Jennifer Coolidge 

Pełne imię i nazwisko: Jennifer Audrey Coolidge 
Data i miejsce urodzenia: 28 sierpnia 1961, Boston 
Zawód: aktorka, komiczka, aktywistka 
Partner: Chris Kattan (rozstanie), Banks McClintock (2004-2005; rozstanie)
Dzieci: brak
Wzrost: 178 cm
Waga: ok. 65 kg
Instagram: @theofficialjencoolidge

Wczesne lata 

Urodziła się w Bostonie, w Massachusetts. Ma trójkę rodzeństwa. Wychowywała się z bratem Andrew i dwiema siostrami - Elizabeth i Susannah. Ukończyła wydział teatralny w Emerson College w Bostonie. Uczęszczała także do nowojorskiej American Academy of Dramatic Arts. 


Kariera 

Występowała w teatrze. Po raz pierwszy pojawiła się w telewizji w produkcji "Kroniki Seinfelda". Najbardziej stała się rozpoznawalna dzięki roli "matki Stiflera" w serii filmów "American Pie". Grała w takich produkcjach jak "Biały Lotos", "Historia Kopciuszka" czy "Obiecująca. Młoda. Kobieta". Więcej o jej karierze znajdziecie poniżej w filmografii. 

Życie prywatne 

Spotykała się m.in. z Chrisem Kattanem i Banksem McClintockiem. 

Jest zaangażowana w walkę o prawa zwierząt, a także wspiera organizacje przeciwdziałające pandemii HIV. Wspiera także społeczność LGBTQ+. 


Jennifer Coolidge - najlepsze filmy i seriale

Jennifer Coolidge urodziła się 28 sierpnia 1961 roku w Bostonie. Jako dziecko była członkinią ardzo słynnej trupy The Groundlings. Uczęszczała do College Emerson w Bostonie. Na małym ekranie zadebiutowała dopiero w wieku 30 lat w serialu "Seinfeld". Potem dostawała małe role - można było ją np. wypatrzeć w serialu "Przyjaciele" w jednym z odcinków. Dopiero występ w "American Pie" sprawił, że stała się bardziej rozpoznawalna. Grała w takich produkcjach jak "Legalna Blondynka" czy "Spadaj na Ziemię". Zobaczcie jej najlepsze role.   

1. Biały Lotos - reż. M. White, 2021
2. Dwie spłukane dziewczyny - reż. W. Cummings, M.P. King, 2011-2017
3. Cinderella Story - reż. M. Rosman, 2004
4. American Pie - reż. Ch. Weitz, P. Weitz, 1999
5. Legalna blondynka - reż. K. Smith, K. McCullah, 2001

Zobaczcie również, jak Coolidge poradziła sobie w produkcjach takich jak "American Pie 2" oraz "Obiecująca. Młoda. Kobieta". 

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO