Kim jest?

Zendaya - gwiazda Euforii. Wiek, wzrost, waga, Instagram, chłopak

Materiały promocyjne serialu

Zendaya to nie jest nowa postać w show biznesie. Już od lat można oglądać ją na małym i dużym ekranie. Swoją karierę rozwijała dzięki serialowi "Taniec rządzi", u boku Belli Thorne. Później jej kariera szybko się rozwinęła, a dzisiaj to jedna z najbardziej rozchwytywanych, młodych gwiazd. Co wiecie o Zendai? 

Wszystko o: Zendaya 

Pełne imię i nazwisko: Zendaya Maree Stoermer Coleman 
Data i miejsce urodzenia: 1 września 1996, Oakland 
Zawód: aktorka, piosenkarka 
Partner: Tom Holland (od 2021)
Dzieci: brak 
Wzrost: ok. 178 cm 
Waga: ok. 59 kg 
Instagram: @zendaya

Wczesne lata  

Zendaya urodziła się jako jedyne dziecko Claire Soermer i Kazembe Ajamu (Colemana). Ma jednak piątkę przyrodniego rodzeństwa ze strony ojca. Występowała w teatrze już jako nastolatka. Uczyła się w Oakland School for the Arts, a następnie w CalShakes Conservatory Program i w American Conservatory Theatre. W wieku ośmiu lat została członkinią grupy tanecznej, gdzie tańczyła przez 3 lata. Być może to zadecydowało o tym, aby zagrała jedną z głównych ról w swoim telewizyjnym debiucie? 


Kariera 

Jako nastolatka występowała w kilku reklamach, a w 2010 roku udało jej się wygrać casting do serialu "Taniec rządzi", gdzie wcielała się w postać Raquel "Rocky" Blue. Na planie serialu, obok Belli Thorne, spędziła trzy lata. A później poszło już lawinowo. Zendaya nagrywała płyty, a w końcu udało jej się wygrać casting do filmu "Spider-Man: Homecoming". Zagrała także główną rolę w serialu "Euforia". Możecie ją również zobaczyć w takich produkcjach jak "Malcolm & Marie" czy "Spider-Man: Daleko od domu". 

Występowała gościnnie w teledyskach, jest twarzą Lancome i Valentino, a jej piękno podziwiać można było niejednokrotnie na rozkładówkach Vogue. 

Życie prywatne 

Zendaya mieszka w Kalifornii, ze swoim pieskiem, sznaucerem o imieniu Noon. Jest wegetarianką. Co i rusz media parują Zendayę z kimś innym. Początkowo był to aktor z serialu "Euforia", a od niedawna mówi się, że Zendaya pozostaje w związku z Tomem Hollandem. Rzekomi zakochani jeszcze tego nie potwierdzili. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO