Kim jest?

Christina Ricci – czyli mroczna Wednesday Addams. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

flickr.com/Miguel Discart/CC BY-SA 2.0

Christina Ricci jest amerykańską aktorką. Największą popularność przyniosła jej rola Wednesday Addams w filmach z serii „Rodzina Addamsów”. Znana jest również z takich produkcji jak „Jeździec bez głowy”, „Kacper”, „Monster” czy „Oko w oko z życiem”. Jest laureatką dwóch Saturnów i była nominowana do Złotego Globu. Przekonajcie się, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Christina Ricci

Data i miejsce urodzenia: 12 lutego 1980, Santa Monica, USA
Zawód: aktorka
Partner: James Heerdegen (2013-)
Dzieci: Freddie (2014)
Wzrost: 155 cm
Waga: 68 kg
Instagram: @riccigrams


Kariera

Christina Ricci karierę rozpoczęła, gdy miała dziesięć lat. Wystąpiła wówczas w filmie „Syreny” (1990) z udziałem Cher i Winony Ryder. Przełomowy okazał się dla niej kolejny rok, w którym wcieliła się w postać Wednesday Addams w filmie „Rodzina Addamsów” (1991). Następnie pojawiła się w kolejnych hitowych produkcjach, między innymi w „Rodzinie Addamsów 2” (1993), „Kacprze” (1995) i „Małych żołnierzach” (1998), które umocniły jej pozycję w amerykańskim przemyśle filmowym. Użyczała swojego głosu jednej z postaci w grze „The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon”. Z czasem zaczęła rezygnować z kina komercyjnego na rzecz produkcji niezależnych i kina artystycznego – zagrała m.in. w filmach „Oko w oko z życiem” (1998) oraz „Życie i cała reszta” (2003). W 1999 roku była nominowana do Złotego Globu za występ w komedii „Wojna płci”. W 2003 roku wystąpiła w oscarowym „Monster” z Charlize Theron w roli głównej.

Życie prywatne

Aktorka w 2013 roku wyszła za Jamesa Heerdegena, z którym ma syna Freddiego (ur. 2014). W 2021 roku Ricci wyznała publicznie, że była ofiarą przemocy domowej.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO