Kim jest?

Peter Sarsgaard - gwiazda Pierwszej strony. Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci, Instagram

Materiały promocyjne filmu

Peter Sarsgaard to amerykański aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, który był niegdyś nominowany do nagrody Złotego Globu za rolę w dramacie "Pierwsza strona". Wszyscy wiedzą, że jest aktorem, ale... kto z was wie cokolwiek o jego życiu prywatnym? 

Wszystko o: Peter Sarsgaard 

Pełne imię i nazwisko: John Peter Sarsgaard 
Data i miejsce urodzenia: 7 marca 1971, Belleville, Illinois, USA 
Zawód: aktor 
Partnerka: Maggie Gyllenhaal (żona od 2009-obecnie)
Dzieci: Ramona (2006), Gloria Ray (2012)
Wzrost: 180 cm 
Waga: ok. 72 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Jako dziecko wielokrotnie przenosił się z rodzicami z miejsca na miejsce z racji zawodu ojca (inżynier lotnictwa United States Air Force). W wieku 7 lat Sarsgaard chciał zostać piłkarzem, a potem zajął się baletem, aby poprawić koordynację ruchową. Po kilku kontuzjach przy grze w piłkę, porzucił ten sport i zainteresował się teatrem. To w prywatnej szkole, do której chodził, mocno "wkręcił się" w aktorstwo. Dwa lata uczył się w Bard College w Nowym Jorku, ale przeniósł się na Washington University in St. Louis. Wtedy zaczął również występować w sztukach nowojorskiego Actors Studio. W 1993 roku ukończył studia na wydziale historii i przeniósł się do Nowego Jorku. 


Kariera

W 1995 roku zadebiutował na scenie Off-Broadwayu. Przez wiele lat zajmował się głównie graniem w teatrach, chociaż próbował swoich sił również w telewizji i na dużym ekranie. Gościnnie pojawił się w jednym z odcinków "Prawo i porządek", a także w kilku niezależnych produkcjach. Na swoim koncie ma wiele genialnych ról np. w filmach "Nie czas na łzy" czy "Pierwsza strona".  

Życie prywatne 

Kiedys spotykał się z modelką Shalom Harlow. W 2002 roku jego bliski przyjaciel - Jake Gyllenhaal - zapoznał go ze swoją siostrą Maggie. Para od razu zaczęła się spotykać. W 2006 roku ogłosili zaręczyny i w tym roku przyszła na świat ich pierwsza córka - Ramona (4 października 2006). 2 maja 2009 roku aktor ożenił się z Maggie Gyllenhaal, a 19 kwietnia 2012 roku para doczekała się drugiej pociechy - Glorii Ray. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO