Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Steve Martin kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Materiały promocyjne serialu

Steve Martin to amerykański aktor filmowy, serialowy, a także scenarzysta i producent. Jest laureatem Oscara za całokształt swojej twórczości. Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Steve Martin 

Pełne imię i nazwisko: Stephen Glenn Martin 
Data i miejsce urodzenia: 14 sierpnia 1945, Waco, Teksas 
Zawód: aktor, komik, producent, reżyser 
Partnerka: Victoria Tennant (1986-1994; rozwód), Anne Stringfield (żona od 2007-obecnie)
Dzieci: Mary Martin (2012)
Wzrost: 183 cm 
Waga: ok. 76 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata

Urodził się w Waco, w stanie Teksas. Wychowywał się z siostrą Melindą w Inglewood, a później w Garden Grove. Jako młody chłopak sprzedawał przewodniki w weekendy i w wakacje w Disneylandzie. W wieku 15 lat nauczył się kilku sztuczek iluzjonistycznych, aby w ten sposób sobie dorabiać. Był członkiem trupy komediowej w Knott's Berry Farm. Studiował w California State University w Long Beach, gdzie odnalazł swoje powołanie do komedii. 


Kariera 

W 1967 roku, razem z Johnem Denverem, opracował swój program dla telewizji. Bardzo dużo występował w różnego rodzaju programach, prezentując ludziom swój talent komediowy. Zaczął również pojawiać się w tego rodzaju filmach i serialach np. "Czlowiek z dwoma mózgami" czy "Historia z Los Angeles". Wiele osób z pewnością kojarzy go z takich produkcji jak "Różowa Pantera", "Kochajmy się od święta", "To skomplikowane" czy "Parszywe dranie". Obecnie można oglądać z nim produkcję "Zbrodnie po sąsiedzku" na Disney+. 

Życie prywatne 

20 listopada 1986 roku poślubił Victorię Tennant, ale w 1994 roku związek się rozpadł. Spotykał się m.in. z Heleną Bonham Carter czy Bernadette Peters. 28 lipca 2007 roku ożenił się z Anne Stringfield. Para doczekała się córki - Mary Martin przyszła na świat w 2012 roku. 
Steve Martin - gwiazda Różowej Pantery. Najlepsze roleSteve Martin, a właściwie Stephen Glenn Martin, urodził się 14 sierpnia 1945 roku w Waco, w Teksasie. Jako nastolatek dorabiał sobie sprzedając przewodniki po Disneylandzie, a następnie wykonując magiczne sztuczki. Po tym, jak ukończył szkołę średnią postanowił spoważnieć i rozpoczął studia filozoficzne. Jednak przerwał je, aby zająć się karierą artysty. Rozpoczął ją zajmując się pisaniem tekstów dla innych. Później zaczął występować jako komik. Zadebiutował w 1977 roku na planie "The Absent-Minded Waiter", ale prawdziwą popularność dała mu rola w "Szajbusie". Grał w wielu różnych filmach i serialach. Zobaczcie jego najlepsze role. Steve Martin - najlepsze role 

1. Ojciec panny młodej, reż. Ch. Shyer, 1991
2. Parszywe dranie, reż. F. Oz, 1988
3. Zbrodnie po sąsiedzku, reż. J. Hoffman, S. Martin, 2021
4. Krwiożercza roślina, reż. F. Oz, 1986
5. Fałszywa dwunastka, reż. S. Levy, 2003

Zobaczcie także takie produkcje jak "Różowa Pantera" oraz "To skomplikowane". Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO