Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Seth Rogen życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Seth Rogen jest kanadyjsko-amerykańskim aktorem komediowym oraz scenarzystą, reżyserem i producentem filmowym. Popularność przyniósł mu udział w licznych komediach, takich jak „Supersamiec”, „Wpadka”, „Boski chillout”, „Sąsiedzi”, „Niedobrani” czy „Wywiad ze słońcem narodu”. Jest laureatem dwóch Złotych Popcornów. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Seth Rogen

Pełne imię i nazwisko: Seth Aaron Rogen
Data i miejsce urodzenia: 15 kwietnia 1982, Vancouver, Kanada
Zawód: aktor, komik, scenarzysta, reżyser, producent filmowy
Partner: Lauren Miller Rogen (2011-)
Dzieci: brak
Wzrost: 180 cm
Waga: brak
Instagram: @sethrogen


Kariera

Seth Rogen w wieku 12 lat zapisał się na warsztaty komediowe prowadzone przez Marka Pooleya. Rok później zaczął występować jako stand-uper w klubie The Lotus. Wkrótce został dostrzeżony przez producenta i reżysera Judda Apatowa, który zaproponował mu rolę w serialu komediowym „Luzaki i kujony” z Jamesem Franco w roli głównej. Udział w produkcji zapewnił aktorowi popularność oraz Teen Choice Awards. W 2001 roku otrzymał pierwszą filmową rolę w dramacie „Donnie Darko”, w którym wystąpił wraz z Jakiem Gyllenhaalem. Później pojawił się w kolejnych filmach Judda Apatowa, takich jak „40-letni prawiczek”, „Mama i ja” czy „Wpadka”. Za występ w tym ostatnim filmie był nominowany do Satelity, MTV Movie Awards i Teen Choice Awards. Rogen otrzymał dwa Złote Popcorny – jeden w 2014 roku za rolę w komedii „To już jest koniec”, a drugi w 2015 roku za udział w filmie „Sąsiedzi”. Rogen jest współautorem scenariuszy między innymi do filmów „Supersamiec” (2007), „Boski chillout” (2008) i „Drillbit Taylor: Ochroniarz amator” (2008). W 2013 roku wyreżyserował swój pierwszy film o tytule „To już jest koniec”.

Życie prywatne

Aktor pochodzi z żydowskiej rodziny i jest synem prawniczki oraz pracownika organizacji pozarządowej. W 2011 roku poślubił Lauren Miller. Para nie ma dzieci.
Seth Rogen – mistrz komedii. Te filmy musicie zobaczyć!Seth Rogen jest kanadyjsko-amerykańskim aktorem, który należy obecnie do ścisłej czołówki hollywoodzkich gwiazd. Największą popularność przyniosły mu występy w produkcjach komediowych. Gdy miał dwanaście lat zapisał się na warsztaty komediowe prowadzone przez Marka Pooleya. Już rok później zaczął występować jako stand-uper w klubie The Lotus. Jego talent szybko został dostrzeżony przez producenta i reżysera Judda Apatowa, który zaproponował mu rolę w sitcomie młodzieżowym „Luzaki i kujony” z Jamesem Franco w roli głównej. Występ w serialu przyniósł Rogenowi popularność, a także nagrodę Teen Choice Awards. Na dużym ekranie zadebiutował w 2001 roku w filmie „Donnie Darko”, w którym wystąpił wraz z Jakiem Gyllenhaalem. Później pojawił się w takich hitowych komediach Judda Apatowa jak „40-letni prawiczek”, „Mama i ja” czy „Wpadka” - za rolę w tym ostatnim filmie był nominowany do Satelity. Aktor ma na swoim koncie również dwa Złote Popcorny. Wybraliśmy pięć produkcji z udziałem Setha Rogena, które każdego rozbawią do łez.Seth Rogen – najlepsze filmy

1. „To już jest koniec”, reż. S. Rogen / E. Goldberg (2013)

2. „Sąsiedzi”, reż. N. Stoller (2014)

3. „Wywiad ze Słońcem Narodu”, reż. S. Rogen / E. Goldberg (2014)

4. „Boski chillout”, reż. D. G. Green (2008)

5. „Niedobrani”, reż. J. Levine (2019)

Macie już za sobą wszystkie filmy z naszej listy? Jeśli tak, koniecznie zapoznajcie się z kolejnymi produkcjami z Sethem Rogenem. Polecamy zwariowane komedie „Supersamiec” oraz „Zack i Miri kręcą porno”. Warto również obejrzeć film „Sąsiedzi 2”.Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO