Zrób to sam!

Jak organizować miejsce w każdym domu?

W wielu domach znajdziemy pełno gratów, których nie mamy gdzie pomieścić. Możemy mieć także mały metraż mieszkania i ciężko nam z odpowiednim zagospodarowaniem przestrzeni. Nie do końca wiemy jak to zrobić, aby w końcu zapanował ład.. Warto więc dowiedzieć się co można zrobić w kwestii aranżacji wnętrz, aby w końcu osiągnąć zamierzony skutek – niczym niezmącony porządek. Jeśli nie do końca masz pomysł jak to zrobić – ten krótki poradnik jest właśnie dla ciebie.  Sprawdź, czy któreś z tych rozwiązań nie będzie idealny dla ciebie.

1. KUCHNIA

Zawsze największy problem pojawia się z jej uporządkowaniem. A sposobów jest na to bardzo dużo! Przede wszystkim wykorzystajmy wszystkie przerwy np. pomiędzy meblami. Nawet jeśli są bardzo wąskie – można znaleźć szafeczki na kółkach, które w prosty sposób można zapełnić, a następnie wsuwać i wysuwać w takie miejsce. Dzięki temu pozbędziemy się kilku drobiazgów, które ciągle gdzieś leżą.

Podpisane słoiki to sposób na przechowywanie wszystkiego – makaronów, kasz, przypraw i wielu innych rzeczy kuchennych. Dzięki temu oszczędzimy sobie ciągłego psucia się produktów, a jednocześnie w naszych szafkach zapanuje niezwykły porządek.

Każdy z nas używa pojemników na żywność. Nosimy w nich obiady do pracy, mrozimy produkty, wykorzystujemy w lodówce. Ale nie zawsze chce nam się dopasowywać pojemnik i przykrywkę od razu, a ponadto zajmują za dużo miejsca, kiedy są pozamykane. W takim przypadku warto zamontować koszyczek w szafce z takimi pojemnikami, do której możemy wrzucić przykrywki. Resztę wystarczy ułożyć jedno na drugie i gotowe.

Szyna magnetyczna to świetnie rozwiązanie! Dzięki temu możemy przymocować do niej wszystkie metalowe elementy w naszej kuchni np. wszelkiego rodzaju metalowe łyżki do mieszania zupy czy inne „narzędzia” kuchenne. Można również zamocować magnes na słoikach i powiesić je na szynie. Można także zdecydować się na szynę z haczykami, na której wieszać można np. kubki lub, w przypadku gdy jest większa i mocniejsza, patelnie.

2. SALON

Wykorzystajmy maksymalnie dużo przestrzeni i wszędzie, gdzie się tylko da, zainwestujmy w półki – dzięki temu zawsze wszystko możemy mieć ułożone i na swoim miejscu, co oszczędzi nam dużo kłopotu. Ciekawym rozwiązaniem są również ścianki z półek, które mogą oddzielać kuchnię i salon w mniejszych mieszkaniach. Można znaleźć również stoliki z takimi zastosowaniami, a także kanapę z półeczkami po boku.


3. ŁAZIENKA

W łazience również doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju słoiki, a także… osłonki na kwiaty. Takie osłonki na doniczki są często bardzo urocze i sprawdzą się w każdym możliwym wnętrzu np. na kosmetyki lub pędzle do makijażu.

Zamontowany na ścianie koszyczek może okazać się strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o przechowywanie papieru toaletowego. Wygląda to ciekawie, a jednocześnie zajmuje mało miejsca.

Nie tylko w łazience, ale tam również, doskonale sprawdzą się pojemniczki na ubrania, które wkłada się do szuflady. Mogą wspaniale utrzymać porządek z mniejszymi rzeczami. I nagle zapanuje niesamowity porządek!

Pomysłów na wykorzystanie przestrzeni i na uporządkowanie wielu elementów jest niezwykle dużo i to, na co się zdecydujemy, zależy tak naprawdę od nas i od tego, co podpowie nam nasza wyobraźnia. Warto jednak mieć dużo miejsca do przechowywania, więc zawsze można zrobić coś samemu (DIY), aby zyskać go znacznie więcej.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO