TOP 5 najlepszych Specjalnych Agentów w filmach.

Wybuchy, strzelaniny, pościgi, walka z czasem

– to tylko część charakterystycznych dla kina akcji elementów. Niektóre produkcje bowiem mają jeszcze to COŚ – Agenta/Agentkę Specjalną. Wyszkoleni w wykonywaniu zadań niemożliwych, śmiertelnie niebezpieczni i wyposażeni w najnowsze zdobycze technologii to osoby, na których często spoczywają losy całego świata i nie tylko.
Prezentujemy 5 najbardziej znanych przedstawicieli tego fachu w filmach:

johnny english

5. Johnny English – Agent brytyjskiego wywiadu zagrany przez Rowana Atkinsona, znanego raczej z produkcji wyciskających łzy śmiechu niż trzymających w napięciu filmów szpiegowskich. Najbardziej niezdarny zabójca wszechczasów agentem został przez przypadek i takim samym sposobem udaje mu się też regularnie uniknąć śmierci z rąk tych, których ma zwalczać.

4. Ojciec Mateusz Agent z zamiłowania. Walczący z przemocą i grzechem, serialowy ksiądz z Sandomierza to wyjątkowa postać w naszym zestawieniu. Rozwiązuje nawet najbardziej zawikłane zagadki kryminalne, często będąc jedyną deską ratunku dla bezradnej policji. Wyróżnia go też to, że jego jedynym gadżetem jest rower i sutanna.

Fotos z filmu "Skyfall" / materiały promocyjne filmu

3. Jason Bourne – właść. David Webb, to komandos, którego historia zaczęła się od utraty pamięci i tożsamości. Jego losy to nieustanna walka z typami spod ciemnej gwiazdy, dążącymi do międzynarodowych skandali. Z obecnych w zestawieniu agentów, jest najbardziej zdeterminowanym na wykonanie swojego zadania, gdyż od tego zależy los jego i wszystkiego co mu bliskie.

2. Angus McGyver – zapominana przez dzisiejszą młodzież legenda lat 90. Agent, który potrafił skonstruować wszystko z niczego i znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Jego zdolności stały się charakterystycznym elementem kultury tamtych lat. Każdy chciał być jak MacGyver i budując konstrukcje z tego co znalazł pod ręką ocalić świat.

1. James Bond – najsłynniejszy twór Ian’a Fleming’a. Brytyjski agent służby specjalnych o numerze – 007 – to od pierwszej części ikona w swoim fachu. Przystojny i inteligenty, śmiertelnie niebezpieczny dla wrogów i uwodzący każdą kobietę, a na dodatek wyposażony w zabójczą technologię za każdym razem wracał cało z misji, z których powrotu nie przewidywano.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO