TOP 5 najlepszych filmów nieanglojęzycznych | Zobacz ranking na Spokeo.pl

Większość z nas, oglądając film nie zastanawia się nad jego pochodzeniem i nie sprawia nam ono większej różnicy. Przyznać jednak trzeba, że największą popularnością cieszą się filmy anglojęzyczne. Powodem jest pewnie największa ich ilość, stąd przekonanie że muszą być też najlepsze. Prezentujemy 5 filmów, w których nie usłyszymy języka angielskiego, a z całą pewnością zaliczają się do wysokiej klasy kinematografii:

5. Trzy kolory: Niebieski (1993r.)

Produkcja polskiego reżysera – Krzysztofa Kieślowskiego, w której usłyszymy tylko język francuski. To pierwsza odsłona trylogii kolorów tego twórcy. W roli głównej występuje Juliette Binoche. Kieślowski tworzy w skomplikowany portret psychologiczny zagranej przez niej Binoche wdowy, która w wypadku samochodowym traci męża – kompozytora i ukochaną córkę. To świetna gratka dla fanów kina psychologicznego.

4. Labirynt Fauna (2006r.)

Hiszpański dramat fantasy reżyserii Guilermo del Toro. Opowiedziana w nim historia jedenastoletniej Ofelii, która w przydomowym labiryncie znajduje ucieczkę od codziennego życia z okrutnym ojczymem. W tajemniczym miejscu spotyka niezwykłego przyjaciela – mitycznego Fauna, który wprowadza ją do świata wyobraźni.

Labirynt Fauna

3. Spragnieni miłości (2000r.)

Hongkong – dwoje młodych ludzi wynajmuje mieszkania w tej samej kamienicy. Dotyka ich samotność, spowodowana ciągłą nieobecnością małżonków. W pewnym momencie ich drogi spotykają się, a między nimi pojawia się więź, która budzi w nich miłość. Prosty scenariusz pozwolił reżyserowi – Kar Wai Wong na wydobycie najlepszych cech chińskiej kultury w relacjach między kochankami. Piękne są też zdjęcia, ciepłe kolory sprawiają, że nawet deszcz padający na brukowane ulice ma w sobie cząstkę magii świata dalekiego wschodu.

Siedmiu Samurajów, materiały prasowe z Labiryntu Fauna

2. La Strada (1954r.)

Dzieło, dzięki któremu reżyser Federico Fellini zapisał się w historii wielkimi literami. Opowieść o wędrownym cyrkowym artyście, który kupuje córkę z biednej rodziny – Gelsominę (Giulietta Masina). Zampano (Anthony Quinn), początkowo traktuje swój zakup jako niewolnicę. Przeradza się to jednak w dziwną więź, w którą angażują się oboje.

1. Siedmiu samurajów (1954r.)

Film Akiry Kurosawy uważany jest za jeden z najlepszych nieanglojęzycznych w historii. Mieszkańcy małej wioski, regularnie atakowanej przez bandytów, którzy odbierają im dorobek życia, podejmują decyzję o wynajęciu usług 7 roninów – samurajów bez pana. Ci, za przysłowiową miskę ryżu, zgadzają się na podjęcie śmiertelnie groźnego wyzwania. Wszystko w imię honoru, którym każdy z nich wręcz emanuje.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO