Odetchnij świeżym powietrzem

6 pomysłów na stworzenie pięknego ogrodu

Ogród to dla wielu bardzo ważna część domu. Może być miejscem do spotkań z przyjaciółmi, możemy się tam relaksować, opalać, bawić z dziećmi lub ze zwierzętami. Jest trochę wizytówką naszego domu – to jest coś, co widzą sąsiedzi i ludzie przechodzący koło naszej posesji. Co więc zrobić, aby wyglądał on zawsze tak wspaniale, aby wszystkim zapierało dech w piersiach? Jest na to kilka prostych sposobów. Zagospodaruj miejsce w swoim ogrodzie i stwórz niesamowite miejsce do odpoczynku i spotkań z bliskimi.

1. MIEJSCE DO ODPOCZYNKU

Co zrobić, żeby można było swobodnie odpoczywać w swoim ukochanym ogrodzie? Musimy mieć przede wszystkim krzesełka, stolik lub inne tego typu elementy. Dobrym sposobem, aby nie wydawać za dużo pieniędzy, może być stworzenie siedziska i stolika z palet. Wystarczy je odmalować i praktycznie gotowe. Ułóżmy je w ciekawy wzór np. w literę L, dodajmy mnóstwo poduszek, miękkiego materiału, kilka kocyków i postawmy tam również stolik z palet, z kółeczkami wkręconymi pod spodem. Teraz mamy najprawdziwsze miejsce do wypoczynku. Doskonale nada się to również na taras oraz balkon.

2. HAMAK

Jeśli mamy dwa drzewa, które są blisko siebie, ale na tyle daleko, aby powiesić tam hamak – czemu nie! Dzięki temu zagospodarujemy sobie dodatkowe miejsce do siedzenia, a także zafundujemy niesamowitą zabawę dla dzieciaczków – wszystkie maluchy uwielbiają hamaki!

3. CIEKAWE WZORY Z KAMYCZKÓW

Teraz na rynku jest coraz więcej kolorowych kamyczków, które pozwolą nam na stworzenie niesamowitych ozdób w naszym ogrodzie. Wystarczy w wybranym miejscu stworzyć niesamowitą mozaikę z kolorowych kamieni. Możemy je usypywać w dowolny sposób. Najciekawsze mogą okazać się greckie kamyczki thasos, które są absolutnym hitem. Są bardzo ładne, białe i pochodzą z greckiej wyspy. To ciekawe urozmaicenie dla szarawych kamyków, które często spotyka się w innych ogrodach.

4. SKALNIAK

To punkt, który nigdy nie wyjdzie z mody. Skalniak zawsze będzie ciekawym punktem do zrobienia we własnym ogrodzie. Kilka większych kamieni, usypanych w dowolne konstrukcje; piękne, kolorowe kwiaty i mamy naprawdę ciekawe miejsce, które z pewnością niejedna osoba będzie podziwiała.
Ciekawą alternatywą może być również usypanie z większych kamieni specjalnego miejsca, które może służyć jako punkt do robienia ognisk, na których w ciepłe, letnie wieczory chętnie zbierze się więcej osób, aby upiec kiełbaski i zrobić ziemniaczki w mundurkach.

5. OCZKO WODNE

To punkt dla osób, które uspokaja woda. Można zadbać o to, aby w ogrodzie pojawiło się piękne oczko wodne, w którym mogą żyć sobie rybki. Trzeba jednak pamiętać, że to dość wymagający punkt, nie jest najtańszy, a jednocześnie dla niektórych może być to trudne w utrzymaniu. Oczko wodne warto więc wcześniej przemyśleć, zanim ostatecznie się na nie zdecydujemy.

6. DOMEK NA DRZEWIE

Tak, tak, to nie jest punkt, który widać tylko w filmach. Można zbudować najprawdziwszy domek na drzewie, w którym dzieci będą chętnie się bawić. Ten punkt mogą zrealizować jednak tylko ci, którzy mają naprawdę solidne drzewo w swoim ogrodzie – w innym wypadku można zbudować mini, drewniany domek do zabawy dla maluchów.

Pomysłów na to, jak stworzyć najpiękniejszy ogród w okolicy jest pełno. Wystarczy tylko przejść się po swoim podwórku i pomyśleć jak można je zagospodarować. A następnie po prostu to zrobić. Wszystko zależy od możliwości finansowych, kreatywności i potrzeb osoby, która chce go całkowicie zmienić. Na pewno znajdzie się mnóstwo innych punktów, które ktoś posiada w swoim ogrodzie. A jakie są wasze pomysły na wspaniały ogród?Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO