TOP 5 najlepszych filmów z gatunku akcji | Lista redakcji Spokeo.pl

Pościgi, wybuchy, strzelaniny i ratowanie świata

Fabuły filmów akcji zwykle zawierają chociaż dwa z tych elementów. Powstały tytuły o agentach specjalnych, ratujących losy ludzkości; o nielegalnych wyścigach ulicznych; o mistrzach sztuk walki, którzy treningami spełniali swoje przeznaczenie; czy klasycznie – o policjantach ścigających złodziei. Prezentujemy zestawienie pięciu, naszym zdaniem wartych uwagi filmów akcji, które nie zaliczają się do grupy klasyków zajmujących zawsze pierwsze miejsce w tego typu rankingach:

5. Po prostu walcz! (2008r.)

Młody i temperamentny Jake Tyler, którego charakter przysparza mu coraz to nowe problemy przeprowadza się do nowego miasta z nadzieją na rozpoczęcie nowego życia. Reputacja skłonnego do bójek chłopaka sprowadza na niego uwagę lokalnego mistrza nielegalnych sztuk walki, przez którego zostaje wyzwany na pojedynek i upokorzony. Rozpoczyna ciężkie szkolenie ciała i duszy u wojownika-weterana by finalnie stanąć twarzą w twarz ze swoim największym przeciwnikiem.

4. Komando (1985r.)

Film, w którym pokazane jest co się dzieje, kiedy zadrze się z nieodpowiednim człowiekiem. Johny Matrix to były członek sił specjalnych - świetnie wyszkolony i niebezpieczny typ. Wiedzie spokojne życie, w którym porzucił wykorzystywanie karabinów jako źródła rozwiązań problemów. Zostaje jednak zmuszony do powrotu na wojnę, tym razem swoją prywatną, przeciwko ludziom, którzy porwali jego córkę. Komando to jeden z filmowych rekordzistów na największą ilość przemocy w jednym kadrze. Nie rekomendujemy go najmłodszym widzom.

Bullit Movie

3. Bullit (1968r.)

Gratka dla tych, co kochają klimat dawnych lat. Steve McQueen występuje tu w głównej, tytułowej roli detektywa Franka Bullit’a, poszukując odpowiedzialnego za śmierć świadka koronnego. Legenda motorsportu również we wcieleniu filmowym daje popis swoich umiejętności. Za kierownicą kultowego Forda Mustanga wyrusza na poszukiwania sprawiedliwości.

Materiały promocyjne filmu

2. Tokyo Drift (2006r.)

Coś dla fanów szybkich aut i pięknych kobiet. Sean Boswell ucieka z Ameryki w obawie przed karą więzienia za udział w nielegalnych wyścigach ulicznych. Trafia do Japoni, gdzie jak się okazuje ta dyscyplina również kwitnie w najlepsze, tylko na innych zasadach. Aby przetrwać w driftingowym półświatku kwitnącej wiśni, nasz bohater będzie musiał szybko przystosować się do nowych zasad.

1. Wejście smoka (1973r.)

Scenariusz jest prosty – wyszkolony w sztukach walki agent policji bierze udział w turnieju, by rozwiązać sprawę nielegalnych działań organizatora. Dla starszego pokolenia ten film to świętość. Po jego premierze w polskich kinach, połowa młodych ludzi zaczęła trenować sztuki walki, by stać się kiedyś legendarnym Brucem Lee.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO