Surowy, ale piękny

Styl industrialny w twoich pomieszczeniach - jak to zrobić?

Styl industrialny to produkt recesji, który narodził się w USA w latach 50-tych. Obecnie jest to bardzo ciekawy sposób na urządzenie wnętrz, na który decyduje się coraz to więcej osób. Nic dziwnego, ponieważ jest to bardzo ciekawy sposób na zagospodarowanie przestrzeni. Coraz częściej można spotkać lokale gastronomiczne, które utrzymane są w tym stylu. Co więc zrobić, aby uzyskać wspaniały projekt industrialnego mieszkania czy domu?

1. DUŻO PRZESTRZENI

Jeśli można – warto zrezygnować z podziałów na poszczególne pomieszczenia w domu. Industrializm uwielbia otwarte przestrzenie. Zróbmy więc połączenie kuchni, jadalni i salonu. Oczywiste jest, że są takie miejsca, które muszą być oddzielone i osłonięte np. łazienka. Jeśli jednak można rezygnować ze stawiania ścian – zdecydujmy się na to. Wtedy większa szansa, że nasze remontowane miejsce będzie bardzo zbliżone do industrializmu starych fabryk, które tak ochoczo odwiedzali niegdyś turyści w Stanach Zjednoczonych.

2. PROSTE FORMY

Wszystko, co surowe, jest bardzo ciekawe. Cegła, szkło, beton, kamień, nieosłonięte rury – to wpływa na otrzymanie ciekawego wnętrza w stylu industrialnym. Warto pokazać materiał, z którego budowany był nasz dom czy blok, w którym mamy mieszkanie. To bardzo ciekawa odmiana do idealnie wytapetowanych i odmalowanych ścian. Coraz częściej cieszy się to popularnością i staje się symbolem luksusu i nowoczesności.

3. NIEOSŁONIĘTE OKNA

Zupełnie jak w stylu skandynawskim – nie zasłaniamy okien. Jeśli jednak bardzo zależy nam na tym, aby odgrodzić się od wzoru ciekawskich sąsiadów, można zdecydować się np. na rolety industrialne, które nieco zakryją to, co się dzieje w pomieszczeniu, ale nie ukradną nic ze stylu. To zupełne przeciwieństwo tego, jak wyglądają okna w Polsce. Wszystkie pozasłaniane ciężkimi zasłonami, kolorowe i koronkowe firany… Zdecydowanie od tego odchodzimy.

4. SUROWE LAMPY

Warto postawić na ciekawe oświetlenie. Kluczem okazują się ciekawe lampy w ciężkim stylu, a także takie które wykonane są np. z metalowych koszyków. Mogą być również surowe żarówki. To doskonałe uzupełnienie industrialnych wnętrz.

5. KOLORYSTYKA

Stawiamy głównie na szarości oraz biel. Warto również zdecydować się na miedź np. na cegłę. To ciekawe przełamanie surowości wcześniej wymienionych kolorów. Można także postawić na platynę, co doda wnętrzu jeszcze więcej chłodu i surowości. A to z kolei doskonale wpisuje się w styl industrialny.

6. STAROCIE

Nic tak nie pasuje do takich wnętrz jak meble, które mają za sobą jakąś historię lub wyglądają na totalnie zużyte. To jest to, czego nam potrzeba! Dobrze więc wybrać się na targ staroci lub poszukać mebli, które celowo są stylizowane w ten sposób. Warto pamiętać, że muszą to być jak największe rozmiarami elementy wystroju, ponieważ przy tak otwartym wnętrzu małe meble będą sprawiały wrażenie miniaturowych.

Obecnie na industrialne stylizacje decyduje się coraz więcej osób. I nic dziwnego! To coś zupełnie niesamowitego, oryginalnego i totalnie indywidualnego, więc można poczuć się w 200% wolnym właśnie w takim wnętrzu. Nie ma się co zastanawiać – warto zdecydować się na remont i stworzenie industrialnego wnętrza.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO