Gra i trąbi

Radio internetowe - gdzie słuchać, jak działa?

Kiedyś nałogowo słuchano radia – to była bardzo przyjemna czynność podczas jazdy do i z pracy, a także świetne „towarzystwo” podczas prac domowych, sprzątania czy gotowania. Obecnie radio tradycyjne nieco poszło w niepamięć, ponieważ dużo ludzi ściąga muzykę na swój telefon czy komputer. Mimo wszystko – lubimy słuchać radia, ze względu na ciekawe czy zabawne audycje, ale także dlatego, że puszcza różnorodną muzykę. Z drugiej strony – marzy nam się takie radio, które będzie całkowicie odpowiadało naszemu kunsztowi muzycznemu. Teraz jest to możliwe, ponieważ wraz z rozwojem technologicznym, powstały nowe rozwiązania. I tak oto możemy teraz słuchać radia internetowego. Nie wszyscy jednak o tym wiedzą. Jak to działa i co nam oferuje takie radio i gdzie go słuchać w Internecie?

RADIO INTERNETOWE – CO TO JEST I JAK DZIAŁA?

Lwia część rozgłośni radiowych przeniosła swoje kanały radiowe do Internetu. Dzięki temu bez problemu wchodzimy na ich stronę, klikamy „play” i możemy cieszyć się muzyką, która obecnie normalnie leci również w radio tradycyjnym. Działa to jednak trochę inaczej – w Gdańsku mogą słuchać Radia Kolor, które przyporządkowane jest terytorialnie do Warszawy. Wszystko dlatego, że działa to na zasadzie przesyłu danych, a nie na transmisji fal radiowych. Dlatego niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie jesteśmy możemy słuchać tego, co jest dla nas odpowiednie.

Radio internetowe to nieograniczone możliwości słuchania – radio online można stworzyć w zaciszu swojego domu. Wystarczy do tego trochę odpowiedniego sprzętu. I dzięki temu każdy z nas może znaleźć taki temat radia, który go interesuje. Jeśli lubimy słuchać tylko piosenek Nirvany, trochę próżno szukać tego w tradycyjnej rozgłośni radiowej. Ale gdzieś tam ktoś, na przykład w USA, stworzył już stację radiową, na której przedstawia ciekawe fakty z życia zespołu i wokalisty – Kurta Cobaina – a także puszcza mnóstwo ich kawałków. Ciekawe, prawda? To oznacza, że mamy nieograniczone możliwości słuchania tego, czego aktualnie chcemy.

Takie radio świetne będzie też dla wszystkich, którzy nie chcą specjalnie kupować tradycyjnego radia aby słuchać jakichś rozgłośni radiowych i takich, którzy lubią każdą muzykę i nie chcą pobierać jej na swój telefon i wolą w drodze słuchać audycji radiowych. Tak naprawdę w tej kwestii to do wyboru, do koloru.

GDZIE SŁUCHAĆ RADIA?

W Internecie, po wpisaniu frazy „radio online” czy „radio internetowe” otrzymujemy mnóstwo stron, które oferują nam słuchanie naszych ulubionych rozgłośni radiowych w wersji internetowej. Niektóre z nich oferują jedno radio, niektóre kilka. W zasadzie najlepiej wybrać takie, które pasuje nam najbardziej. Jedną z polecanych stron jest ta tutaj, gdzie można wybrać swoją ulubioną stację radiową i w miarę zmiany naszego nastroju czy chęci słuchania poszczególnych rzeczy – możemy wybierać zupełnie inne kanały. To bardzo prosta w obsłudze strona, z którą na pewno poradzi sobie każda prędkość Internetu.

CZY TO LEGALNE?

To pytanie w kwestii radia online często się pojawia. Owszem, jest to jak najbardziej legalne, ponieważ radio można zrobić samemu, a większe stacje same udostępniają swoje audycje online. Prawem i ewentualnymi konsekwencjami w tym przypadku nie należy się martwić.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO