Coś dla miłośników maili

Poczta O2 - logowanie, opinie, wady i zalety. Skrzynka pocztowa na portalu O2

Kartka, długopis, koperta i znaczek - tego potrzebowaliśmy jeszcze 20 lat temu by napisać komus wiadomośc. Spacer na pocztę, 10 minut w kolejce i po krótkiej pogawędce z przemiłą panią z okienka mieliśmy już praktycznie wszystko za sobą. Pozostało nam już tylko czekać kilka dni, czasem tydzień, czasem wieczność aż nasz list dotarł do adresata. Kiedy to już nastapiło, po kolejnym tygodniu mogliśmy spodziewać się odpowiedzi i sprawa załatwiona... Całe szczęście, że te czasy już za nami i mimo, że zdarza nam się nostalgicznie wracać do nich myślami, cieszymy się że proces komunikacji trwa już kilka minut. Jak? Oczywiście za pomocą wiadomości e-mail. Poczta elektroniczna to rozwiązanie, które niemal od samego początku internetu zdegradowało tradycyjny proces wysyłania listów. Droga mailową załatwimy sprawy urzędowe, firmowe i prywatne. Mając adres e-mail założymy też konto w sklepie internetowym, portalach społecznościowych, a nawet złożymy zeznanie podatkowe.

 

o2.pl logo

Jak założyć maila?

To bardzo łatwe, gdyż obecnie mamy do dyspozycji multum portali, na których domeny wykorzystać możemy jako nasz adres poczty elektronicznej. Jedną z nich jest Poczta O2. Znany portal informacyjny oferuje swoim użytkownikom nie tylko dostep do informacji i rozrywki, ale również utworzenie poczty e-mail.

Jak to zrobić?

W wyszukiwarce wpisujemy o2.pl, w prawym górnym rogu tej witryny znajduje się panel do logowania na pocztę. Pod przyciskiem logowania znajdziemy button "zarejestruj się", który przekieruje nas na stronę z formularzem rejestracyjnym. Uzupełniamy go swoimi podstawowymi danymi, możemy podać też numer telefonu i niemal wszystko co o sobie wiemy (bez szczegółowych personaliów też nam się uda). Wybieramy swój login i zatwierdzamy - gotowe! Od tej chwili możemy odbierać i wysyłać wiadomości wszystkim użytkownikom poczty elektronicznej. 

Wszystkie konta mailowe można obsługiwać za pomocą jednego programu - pomocna może okazać się chociażby Mozilla Thunderbird


Czy wyróżnia się Poczta o2.pl?

Na pewno jest to bardzo schludny system, w którym łatwo się połapać nawet tym co pierwszy raz korzystają z tego rozwiązania. Możliwość segregacji wiadomości i automatyczne przenoszenie do folderu spam wiadomości z reklamami, których wcale nie zamawialiśmy to duży atut Poczty o2.pl. Pojemność skrzynki pocztowowej to aż 30GB, a więc nie musimy się martwić, że nasze wiadomości gdzieś przepadną. Niestety, nie do końca zadowala maksymalny rozmiar załączników dodawanych do wiadomości (25Mb). Jest to uciążliwe w przypadku kiedy chcemy komuś przesłać np. zdjęcia w wysokiej jakości.

Szukasz innej skrzynki mailowej? Może zainteresuje Cię Hotmail?


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO