Pozostań w kontakcie

Poczta Interia - logowanie, opinie, wady i zalety. Skrzynka pocztowa na portalu Interia

Dzięki skrzynkom pocztowym e-mail możemy w kilka minut przesyłać wiadomości, zdjęcia i inne pliki do odbiorców na całym świecie. Część z nas pamięta jeszcze czasy, kiedy żeby załatwić jakąkolwiek sprawę zdalnie, trzeba było dokument stworzyć odręcznie, zaadresować list, pójść na pocztę i odstać swoje w kolejce zanim droga jaką miała przebyć nasza przesyłka wogóle się rozpoczęła. Na szczęście te czasy już za nami. Nie musimy się zastanawiać, czy nasza wiadomość wogóle dotrze do właściciela i zamiast tracić czas na pocztowe sprawy, możemy nie wychodząc z domu w kilka chwil załatwić wszystko co dotychczas robiliśmy listownie. Posiadając pocztę elektroniczną ułatwiamy sobie życie nie tylko wysyłając wiadomości w ułamek czasu, który dotychczas na to poświęcaliśmy. Adres e-mail daje nam możliwość założenia konta na np. sklepie internetowym, czy portalu społecznościowym. Również dodatkową wygodą jest to dla poszukujących pracy. Nie trzeba robić całodziennych spacerów po wszystkich firmach w mieście i roznosić CV, które oczywiście też trzeba wcześniej wydrukować. Wszystko zrobimy drogą mailową, załączając odpowiedni plik do wiadomości. 

 

interia.pl logo

Gdzie najlepiej założyć skrzynkę e-mail?

Obecnie na polskim internetowym rynku działa kilka wiodących serwisów, które oferują możliwość darmowego założenia adresu poczty internetowej. Jednym z nich jest Poczta Interia. Stanowi ona rozszerzenie usług świadczonych przez ogólnoinformacyjny portal Interia.pl.

Jak założyć konto na Poczta.interia.pl

Założyć konto możemy w kilka minut wypełniając prosty formularz rejestracyjny. Na głównej domenie Interia.pl w górnej części strony znajdziemy zakładkę "poczta", po której kliknięciu ukaże się nam menu logowania. W tym samym panelu znajdziemy również przycisk "Zarejestruj się", który przenosi nas na stronę z formularzem, po którego wypełnieniu utworzymy swoje konto w serwisie.

Konto najlepiej zabezpieczyć mocnym hasłem - jak je stworzyć?


Co wyróżnia pocztę Interii?

Przez lata serwis ten zebrał wiele opinii zarówno pochwalnych jak i krytycznych. Jego początku wyglądały niemal tak samo jak u konkurencji, czyli wiele możliwości personalizacji np. kolory tła, ikonki itd. Oczywiście z czasem pomyślano również o bardziej praktycznych funkcjach jak np. możliwość automatycznej segregacji wiadomości (w tym wiadomości śmieci). Poczta Interia rozszerzyła również swoją działalność o urządzenia mobilne, na które pobierzemy nawet specjalne aplikacje obsługujące tą domenę. To co zawsze wyróżniało interię była mnogość możliwych domen do wyboru. Sławne niegdyś końcówki adresów e-mail jak np. nazwa@amorek.net, nazwa@buziaczki.net, odeszły już wprawdzie do "lamusa", ale nadal Poczta interia oferuje nam aż trzy możliwości do wyboru (nazwa@interia.pl, nazwa@interia.eu, nazwa@poczta.fm), co zdecydowanie wyróżnia ją wśród konkurencji. Dodatkowo, właściciele chwalą się tym, że nie skanują wiadomości użytkowników, by wyświetlać im spersonalizowane reklamy. 

Warto też sprawdzić inne skrzynki mailowe - np. Gmail, Poczta WP czy O2

 

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO