III wojna światowa - globalny konflikt już trwa?

Nie ulega wątpliwości, że wybuch III wojny światowej spowodowałby katastrofalne skutki. Działania wojenne mogłyby objąć większość naszego globu i pochłonąć tysiące istnień ludzkich. Możliwe, że w przyszłych konfliktach zbrojnych strony nie zawahają się użyć broni atomowej. Eksperci są zgodni – zagrożenie już dawno nie było tak duże. Czy mamy się czego bać? Na razie możemy spać spokojne, nie sposób jednak przewidzieć jak potoczą się losy świata w najbliższych latach. Czy już teraz mamy do czynienia z pierwszymi symptomami światowego konfliktu? Punktów destabilizujących jest co najmniej kilka. 

mentalfloss.com

III wojna światowa w Polsce?

Wszyscy wiemy, że jest to w ostatnich latach obszar Europy Środkowej i Wschodniej to teren wzmożonej działalności politycznej i wojskowej. Przykładem mogą być chociażby Gruzja i Ukraina, które tylko w ciągu ostatnich kilkunastu lat były miejscem działań wojennych. Dodatkowo sytuację zaognia bliskość baz wojskowych NATO, w których stacjonują amerykańscy żołnierze. Takie bazy znajdują się także w Polsce. W kontekście powyższych informacji ciężko przewidzieć, czy dojdzie do dalszej eskalacji konfliktu. Według jasnowidza, Krzysztofa Jackowskiego, konflikt wybuchnie lada moment. Przewiduje on jednak, że Polska nie będzie brała w nim czynnego udziału i nie jest bezpośrednio zagrożona. Gdzie w takim razie może wybuchnąć kolejny globalny konflikt?


Gdzie wybuchnie III wojna światowa?

Może się okazać, że globalny konflikt zacznie się na Pacyfiku, a jego pierwsze symptomy obserwujemy już dziś. Powodem do niepokoju może być chociażby narastający konflikt interesów pomiędzy Chinami a USA – według wielu ekspertów wojna handlowa już się rozpoczęła. Chiny ze swoją imponującą gospodarką z pewnością będą chciały zostać hegemonem na obszarze Pacyfiku, na którym do tej pory królują Amerykanie. Może to doprowadzić do eskalacji nieporozumień i konfliktów, które przerodzą się w wojnę światową. W takiej sytuacji możemy spodziewać się absolutnie wszystkiego – pamiętajmy, że obie strony potencjalnego konfliktu posiadają potężnych sojuszników na całym świecie. Innym punktem zapalnym globalnej katastrofy może być też Bliski Wschód, który wciąż jest jednym z najbardziej niestabilnych regionów świata. Eksperci bacznie obserwują także Amerykę Południową, która na czele z Wenezuelą boryka się z problemami gospodarczymi. 

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO