TOP 5 najlepszych filmów z gatunku komedii | Lista redakcji Spokeo.pl

Kinematografia oferuje widzom filmy niemal na każdy humor i okazję. Wielu z nas lubi na przykład wieczorny relaks przy dobrej komedii i kubku herbaty. To jeden z najpopularniejszych gatunków, więc większość z nas widziało co najmniej kilkanaście produkcji typu.
Przedstawiamy listę pięciu filmów komediowych spoza grupy klasyków, zajmujących najwyższe miejsca w większości tego typu zestawień:


5. Kawa i papierosy (2003r.) - Napisane i wyreżyserowane przez Jim’a Jarmusch’a, 11 krótkich etiud, których bohaterowie, w różnych miejscach i sytuacjach prowadzą rozmowy o wszystkim i o niczym, popijają kawę i raczą się papierosami. Ci, który są zaznajomieni z twórczością Jarmuscha, wiedzą, że prezentuje specyficzny i wyrafinowany styl. Taki także jest humor w tej komedii, jak zawsze prezentowany przez najlepszych aktorów (Bill Murray, Cate Blanchet)

4. Wielka włóczęga (1966r.) - Francusko – brytyjska kolaboracja ze złotych dla filmów komediowych czasów. Louis de Funès i Bourvil po raz kolejny tworzą rozbrajający śmiechem duet. Tym razem wcielają się w role: dyrygenta paryskiej opery i malarza pokojowego, którzy na skutek przedziwnego zbiegu okoliczności, w czasach okupacji Francji w trakcie II Wojny Światowej, eskortują pilota zestrzelonego brytyjskiego myśliwca. Okazuje się, że ten przypadek nie będzie najbardziej absurdalnym, który napotkają w trakcie przygody.

3. 12 prac Asteriksa (1976r.) - animowana ekranizacja kultowej serii komiksów Alberta Uderzo i René Goscinny’ego. Mimo względnie bajkowego charakteru tej produkcji, jesteśmy przekonani, że polubią ją zarówno najmłodsi jak i Ci, którzy oczekują od komedii czegoś więcej niż groteskowych schematów na wywołanie śmiechu. Przezabawne dialogi, wzajemne docinki bohaterów; łącza się z piękną kreską, tworząc niepowtarzalną mieszankę inteligentnego humoru i cieszącej oko animacji.line-height: 100%;" />

fotosy z filmów: Wielka Ucieczka; 12 prac Asteriksa

2. Deadpool (2016r.) - parodia filmów o superbohaterach ociekająca czarnym humorem i brutalnością. Tytułowy bohater, we własnym okrutnym stylu żartuje niemal ze wszystkiego, często puentując odcięciem komuś głowy, lub wysadzeniem wszystkiego w powietrze. Świetna propozycja dla lubiących się pośmiać i oczekujących od komedii również akcji i efektowności. Deadpool to wyjątkowa propozycja dla fanów prostego humoru i lejącej się krwi.

1. Dzikie historie (2014r.) - Argentyńsko-Hiszpańska produkcja Damián’a Szifrón’a. Kolejna nasza propozycja, w której humor to nie tylko śmieszne dialogi i ślizganie się na skórce od banana. Sześć oddzielnych historii. Każda z tragicznym, nierzadko krwawym finałem. Brzmi jak film grozy, a jednak oprawa przyprawia nas o wybuchy śmiechu. W komediach, paradoksalnie, bawią nas ludzkie nieszczęścia, a w tym filmie otrzymujemy ich olbrzymią dawkę. Fani czarnego humoru będą wniebowzięci.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO