TOP5 najlepszych filmów science-ficion wszechczasów. Najciekawsze filmy sci-fi.

Podróże w czasie, batalie w przestrzeni kosmicznej, inteligentne roboty i buntująca się przeciwko ludzkości sztuczna inteligencja - to przykładowe elementu filmów z gatunku Science-Fiction, czyli historii, których twórcy demonstrują swoje domniemane wizje światów alternatywnych i przyszłości. Wyobraźnia reżyserów nie zna granic, a ten gatunek daje im olbrzymie pole do popisu. Prezentujemy zestawienie 5, najlepszych naszym zdaniem, propozycji dla fanów filmów fantastyczno-naukowych.

5. Star Trek 

W dosłownym tłumaczeniu tytuł ten oznacza gwiezdną wędrówkę. Na podstawie serialu stworzonego przez Gene'a Roddenberry'ego w latach 60. powstało olbrzymie uniwersum świata przyszłości, w którym ludzie kooegzystują wraz z mieszkańcami innych planet i wrzechświatów. Głównymi bohaterami Star Treka są członkowie załogi statku Enterprise, którzy przemierzają galaktyki w poszukiwaniu przygód. Oprócz oryginalnego serialu, powstały również filmy pełnometrażowe, animacje, komiksy i gry komputerowe.

4. Ja, robot (2004r.)

Rok 2035, rozwój technologii sprawił, że większość codziennych zadań powierzono robotom ze sztuczną inteligencją. W pewnym momencie dochodzi to tajemniczej śmierci ich konstruktora. Główny bohater - detektyw Del Spooner (Will Smith) prowadzi śledztwo w tej sprawie, w trakcie którego odkrywa przerażającą prawdę o buncie maszyn. Jakie losy czekają ludzkość, kiedy zagraża jej superzaawansowany technologicznie przeciwnik?

3. Interstellar (2014r.)

Czarny scenariusz, który ludzkość pisze sobie od wielu lat, czyli zmiany klimatyczne, na wskutek których ziemia staje się miejscem niemożliwym do mieszkania, spełnia się. Grupa kosmicznych badaczy rusza na poszukiwanie nowego świata dla mieszkańców Ziemii. W jej trakcie zmierzą się z czasem, przestrzenią i wieloma nieprzewidywalnymi zagrożeniami wszechświata. Znakomite efekty specjalne i dźwiękowe zabiorą nas w podróż w piękny i nieznany kosmos.

Materiały promocyjne filmu

2. 2001: Odyseja Kosmiczna (1968r.)

Jeden z najwybitniejszych tytułów Sci-Fi w reżyserii Stanley'a Kubricka'a i jego wizja przyszłości z 2001r., która dzisiaj dla nas jest już przeszłością. 3 historie w 3 różnych zakątkach hiperprzestrzeni, tworzą niepowtarzalne widowisko, które mimo lekko przestarzałych technicznie efektów specjalnych, zachwyca i dzisiaj. Muzyka, obraz i kosmiczna opowieść w najlepszym Kubrick'owskim stylu - to właśnie 2001: Odyseja Kosmiczna.

1. Gwiezdne Wojny

"Dawno temu w odległej galaktyce", czyli najsłynniejszy świat Sci-Fi jaki kiedykolwiek powstał. Twórca - George Lucas, na pewno nie spodziewał się do jakiej rangi urosną produkcję z pod szyldu Star Wars. Wieloczęściowe filmy pełnometrażowe, seriale, komiksy, książki to niekończące się historie walki jasnej i ciemnej strony mocy. Technologia i zło przeciw sprawiedliwości, na której straży stoją legendarni rycerze Jedi. Nie można tego przegapić.Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO