Dobra zabawa gwarantowana

Najlepsze komedie 2022. Ranking najlepszych filmów komediowych 2022

Rok 2022 obfitował w naprawdę wiele ciekawych produkcji komediowych. Takiego rodzaju filmy były nam bardzo potrzebne w poprzednim roku. Każdy z nas potrzebuje trochę rozrywki i śmiechu po latach, jakie przeżyliśmy. I wydaje się, że twórcy o tym wiedzą – dobrych produkcji komediowych w zeszłym roku było naprawdę całkiem sporo. Zobaczcie, które szczególnie zdobyły nasze serca. Jest z czego wybierać. 

Materiały promocyjne filmu

Powodzenia, Leo Grande 

Film w reżyserii Sophie Hyde, który ma z założenia przełamać pewnego rodzaju tabu, a nawet kilka. Pierwszym z nich jest przywiązanie seksualne do partnera i do bardzo ugrzecznionego seksu, wbrew swoich własnych pragnień. Drugim z kolei jest temat sex workingu. A wszystkiemu dodaje smaczek fakt, że kobieta jest dużo starsza od swojego kochanka. Bo właśnie o tym jest ten film – emerytowana nauczycielka, wdowa, chce w końcu spełnić swoje seksualne pragnienia, których nie mogła spełniać przy swoim mężu. W tym celu rozpoczyna przygodę z młodym sex workerem – Leo – który nauczy kobietę znacznie więcej, niż mogłaby się spodziewać. W "Powodzenia, Leo Grande" mamy szansę zobaczyć świetną rolę Emmy Thompson i Daryla McCormacka. 

W trójkącie 

Wyobrażacie sobie taką sytuację, że wypływacie w niesamowity rejs, a wasz jacht, którym płyniecie nagle… tonie? To właśnie spotyka młodą parę celebrytów-modeli, których jacht idzie na dno. Ta wycieczka nie nadaje się na zrecenzowanie w mediach społecznościowych. Nagle oni, a także inni pasażerowie, znajdują się na bezludnej wyspie, gdzie potrzeba trochę więcej umiejętności niż tych, które potrzebne są do wrzucenia posta na Instagram. To sytuacja, która całkowicie zaburzy dotychczasową hierarchią – okazuje się bowiem, że na szczycie nagle staje... sprzątaczka, jako że jest jedyną osobą, która potrafi zdobyć pożywienie. Jak dalej potoczy się ta historia

Fresh

Okazuje się, że motyw kanibalizmu i spożywania dziwnych „potraw” staje się coraz popularniejszy w ostatnim czasie. Kino zaczyna przełamywać kolejne schematy. A może to inspiracja po ostatnich wydarzeniach w Hollywood? W każdym razie ta historia komediowo-romantyczna wprowadzi was w osłupienie. "Fresh" to film, który opowiada o Noa, która ma dosyć niepowodzeń na polu randek z internetu, dlatego zostawia swój numer chłopakowi, którego spotyka w sklepie spożywczym – Steve jest czarujący, wręcz idealny i w dodatku zaprasza ją za miasto. Co stanie się, kiedy dziewczyna zobaczy, w jakich dziwnych smakach gustuje Steve? W rolach głównych można zobaczyć Daisy Edgar-Jones, a także Sebastiana Stana. 


Wszystko wszędzie naraz 

Michelle Yeoh w niesamowitym obrazie, gdzie wciela się w rolę mamy w średnim wieku, która nagle natrafia na klucz do „multiwersum”. To światy, które pozwalają na zbadanie różnych dróg życiowych, którymi kobieta mogła pójść. Jak wtedy potoczyłyby się jej losy? Nie ma jednak tak łatwo. Pojawiają się bowiem ciemne moce, a Evelyn będzie musiała wykorzystać wszystko co ma i wszystko, czym kiedyś mogła być, by ochronić to, co dzisiaj jest dla niej najcenniejsze, czyli jej rodzinę. Naprawdę świetny humor, porywająca historia i genialna gra aktorska – to wszystko składa się na to, że „Wszystko wszędzie naraz“ jest filmem kompletnym. 

Pies

Channing Tatum w świetnej komedii z psem w roli głównej. Jason Briggd to były Ranger, który nie do końca potrafi poradzić sobie z życiem bez wojska. Dostaje on szansę powrotu na służbę, co jest dla niego zupełnie nową szansą. Jest jednak jedno „ale”. Briggs będzie mógł wrócić, jeśli zawiezie Lulu, owczarka belgijskiego, na pogrzeb jej zmarłego pana. Od początku pies i były żołnierz nie potrafią znaleźć wspólnego języka – psina ma charakter, a w dodatku nie do końca toleruje swojego kompana podróży. Ale może jednak uda się dotrzeć do serca psa i zyskać jego sympatię? Niezwykle ciepła i urzekająca historia, która w tym wszystkim jest bardzo zabawna i poruszająca. 

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO