Strach się bać

Najlepsze horrory 2022. Najlepsze produkcje typu horror z 2022 roku

Oto one – przerażające, wzdrygające. Powodujące, że po całym ciele rozlewają się ciarki grozy. Najlepsze horrory 2022 roku, które po prostu musicie zobaczyć. Trochę ich było, ale wybraliśmy te, przy których można naprawdę liczyć na niezłe widowisko i które faktycznie mogą wywołać gęsią skórkę. Zobaczcie, jakie propozycje od nas znalazły się na liście poniżej. 

Materiały promocyjne filmu

Nie będziesz sam

To film nieoczywisty, ale zdecydowanie przerażający. XIX wiek, Macedonia. Dwustuletnia czarownica Maria porywa młodą dziewczynkę, bo planuje wychować ją jak własną córką. Po przekształceniu 16-letniej Neveny wiedźma szybko traci zainteresowanie jej osobą. Dlatego postanawia, że ją porzuci. A dziewczyna, którą pozostawiono samą sobie w lesie, dopuszcza się morderstwa. Zabija tam wieśniaczkę, której postać przybiera. Navena, która zachwycona jest blaskami i cieniami życia – zaczyna masowo mordować i kraść ciała osób, do których należało niegdyś ich ciało. Brzmi przerażająco, prawda? 

Uśmiechnij się

Film, który absolutnie przeraził całe USA. Demoniczne reklamy z równie mrocznymi uśmiechami sprawiały, że cały kraj drżał. Dr Rose Cotter jest świadkiem niesamowicie traumatycznego wydarzenia z udziałem swojej pacjentki. A to jest z kolei początkiem naprawdę przerażających zjawisk, których nie da się logicznie i racjonalnie wytłumaczyć. To wszechobecne przerażenie zaczyna całkowicie rządzić jej światem – wtedy właśnie Rose musi zmierzyć się z kłopotliwą przeszłością, aby przetrwać i uciec od tej strasznej, nowej rzeczywistości. "Uśmiechnij się" to pozycja niemalże obowiązkowa. 

Nie!

Daniel Kaluuya, Keke Palmer oraz Brandon Perea – w hollywoodzkim hicie. OJ to pogromca zwierząt, który mieszka na rozległym ranczu w południowej Kalifornii, wraz ze swoją siostrą Emerald. Po śmierci ojca oboje stają się świadkami bardzo dziwnych, niemożliwych do wytłumaczenia zjawisk. Wraz z byłym dziecięcym gwiazdorem, który pracuje jako konferansjer w sąsiadującym z ranczem rodzinnym parku rozgrywki, próbują za wszelką cenę uchwycić to za pomocą kamer. Wkrótce ich działania przyniosą naprawdę przerażające konsekwencje, a cena, którą przyjdzie im zapłacić, będzie naprawdę wysoka…


Pisklę

"Pisklę" to taki rodzaj filmu, który jest niesamowicie specyficzny i pewnie wielu osobom ciężko będzie przez niego przebrnąć. Ale ta szwedzko-fińska produkcja ma szansę na to, aby stać się jedną z waszych ulubionych, dzięki niesamowitej oprawie wizualnej. Tinja to nieśmiała nastoletnia gimnastyczna, którą wychowuje apodyktyczna matka, która wymaga, aby wszystko było idealne – zapatrzona na świat Instagrama, chce pięknych śniadanek, idealnej córki i fałszywego rodzinnego szczęścia. Byle było w co klikać. Pewnego dnia Tinja znajduje w lesie umierającą wronę i jej samotne jajko. Postanawia więc, że zabierze je do domu i tam się nim zajmie, mając swoją małą tajemnicę. Ale jajko nie może być "małą" tajemnicą, ponieważ jego rozmiary powiększają się znacznie – dziewczynka zdaje sobie sprawę, że dochodzi właśnie do narodzin potwora… 

Sierota. Narodziny zła

Wyobrażacie sobie zabójcze dziecko? A kobietę, która wygląda całkowicie jak dziecko i wykorzystuje to, aby zabijać z zimną krwią? To właśnie ten rodzaj horroru. Kolejna część filmu z 2009 roku o tytule "Sierota". Leena Klammer to najgroźniejsza pacjentka w estońskim zakładzie psychiatrycznym – pewnego dnia udaje jej się wyrwać z tego skrzydła o zaostrzonym rygorze. Ucieka do Ameryki, gdzie kradnie tożsamość pewnej zaginionej córki jednej z tamtejszych bogatych rodzin. Dzięki podobieństwu – staje się w pełni Esther, o której mowa. Ale plany ma bardzo dynamiczne… A w dodatku każda matka czuje, czy jej dziecko to faktycznie jej dziecko. Rozpoczyna się naprawdę niebezpieczna gra, w której stawką będzie czyjeś życie. "Sierota. Narodziny zła" to coś, co musicie obejrzeć, koniecznie. 


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO