Bajki, bajeczki...

Najlepsze filmy animowane 2022. Jakie animacje z 2022 warto obejrzeć?

Filmy animowane to takiego rodzaju produkcje, przy których świetnie mogą bawić się nie tylko dzieci, ale również dorośli. Często są pouczające, zabawne, doskonale opowiadają trudne historie, a to wszystko w świetnej oprawie muzycznej i wizualnej. 2022 rok był pod tym względem bardzo łaskawy, bo pojawiło się wiele ciekawych produkcji animowanych. Zobaczcie więc, które według nas zasłużyły na wyróżnienie i na to, aby je obejrzeć. 

Materiały promocyjne filmu

To nie wypanda

Bardzo ciekawa produkcja, która bardzo odbiega od dość standardowych konwencji. Bohaterką filmu jest Mei Lee, która ma trzynaście lat, jest szkolną kujonką i w jej życiu obowiązuje pełen ład i porządek. Kiedy jednak wchodzi w czas dojrzewania, wszystko zaczyna się zmienia – nastaje pewien chaos, nieporządek, a sprawę pogarsza jej nadopiekuńcza matka, która najchętniej chodziłaby za nią krok w krok. Okazuje się, że Mei ma również bardzo nietypową przypadłość, która aktywuje się, kiedy ta odczuwa bardzo silne emocje. Wtedy też, po prostu, zamienia się w ogromną... pandkę rudą. Czy możecie sobie to wyobrazić? Zabawna opowieść o dojrzewaniu, z ciekawą realizacją i piorunującą historią. 

Łut szczęścia 

Apple robi bajkę! I chociaż wiele osób się bało, że to może być słabe, nieoglądalne, niezbyt ciekawe fabularnie i tak dalej, i tak dalej, a jednak to... wyszło naprawdę świetnie! Jeśli kiedykolwiek przez głowę przeszło wam, że macie pecha to uwierzcie, że Sam ma go znacznie więcej. Kromka chleba z dżemem zawsze spada dżemem do dołu, drzwi się same blokują, codziennie brakuje skarpetki do pary, a pod prysznicem leci tylko zimna woda. Wszystko, co może pójść u niej nie tak – na pewno pójdzie. Niespodziewanie znajduje monetę, która przenosi ją w świat szczęścia. Nagle znajduje się w niesamowitej, nieznanej jej krainie i będzie musiała połączyć siły z mieszkającymi tam magicznymi stworzeniami, aby całkowicie odwrócić swój los. 

Buzz Astral

Buzza Astrala nie trzeba przedstawiać, prawda? Jeden z głównych bohaterów animowanej serii "Toy Story". Był na tyle cierpliwy, że po wielu latach doczekał się swojej własnej historii. A w zasadzie jego pierwowzór się doczekał. Bo historia jest o pewnym strażniku kosmosu, który wraz z komandor i załogą trafia na bardzo odległą planetę. Buzz będzie próbował zrobić wszystko, co w jego mocy, aby wróćić na Ziemię. Sytuację komplikuje jednak przybycie Zurga, który zagraża powodzeniu misji. I chociaż jego intencje nie są do końca jasne, to jednak przybywa z całą armią swoich popleczników. 


Morska bestia 

Dawno, dawno temu w morzach i oceanach żyły przerażające bestie, a łowcy potworów, tacy jak Jacob Holland, cieszyli się niesamowitym szacunkiem i powodzeniem. Kiedy na słynnym statku Jacoba ukrywa się Maisie Brumble, łowca zyskuje naprawdę nieoczekiwanego sprzymierzeńca, z którym wybiera się na nieznane wody. To taki rodzaj opowieści, która całkowicie zawładnie oglądającymi. 

DC Liga Super-Pets

Kojarzycie wszystkie animacje o superbohaterach, prawda? To teraz wyobraźcie sobie, że każdy z nich ma pomocnika w postaci wspaniałego zwierzaka i że ktoś stworzył o nich film. I ta-dam! Mamy "DC Liga Super-Pets". W filmie superpies Krypto i Superman są nierozłącznymi przyjaciółmi i ramię w ramię walczą z przestępczością w Metropolis. Superman, a także reszta Ligi Sprawiedliwości, zostaje uprowadzony. Dlatego Krypto musi zebrać grupę zwierzaków, aby pomogli w ratowaniu superbohaterów. A zwierzątka schroniskowe mają moc! 

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO