Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Channing Tatum życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Channing Tatum to amerykański aktor, tancerz, model oraz producent filmowy. Zrobiło się o nim głośno za sprawą takich filmów jak „Step Up: Taniec zmysłów”, „21 Jump Street”, „I że cię nie opuszczę” i „Magic Mike”. W przeszłości był striptizerem, co stało się inspiracją do nakręcenia tej ostatniej produkcji. Przez długi czas był związany z Jenną Dewan. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Channing Tatum

Pełne imię i nazwisko: Channing Matthew Tatum
Data i miejsce urodzenia: 26 kwietnia 1980, Cullman, USA
Zawód: aktor, producent filmowy, tancerz, model
Partner: Jenna Dewan (2009-2018)
Dzieci: Everly (2013)
Wzrost: 185 cm
Waga: 86 kg
Instagram: @channingtatum


Kariera

Channing Tatum początkowo pracował jako dekarz, a potem jako striptizer o pseudonimie „Chan Crawford”. W 2000 roku wystąpił jako tancerz w teledysku do piosenki „She Bangs” Ricky’ego Martina. Wkrótce zaczął pracować jako model Armaniego i Abercrombie & Fitch, a także pojawiać się w reklamach telewizyjnych, między innymi Mountain Dew oraz Pepsi. W 2004 roku rozpoczął karierę aktorską od niewielkiej roli w serialu „CSI: Kryminalne zagadki Miami”. Rok później otrzymał role w filmach „Trener” i „Wojna światów”. W 2006 roku zagrał główną rolę w filmie „Step Up: Taniec zmysłów”, który przyniósł mu popularność na całym świecie. W tym samym roku otrzymał nagrodę na Sundance Film Festival za kreację we „Wszystkich twoich świętych”. W 2012 roku magazyn „People” okrzyknął go „Najseksowniejszym mężczyzną na świecie”.

Życie prywatne

Aktor na planie filmu „Step Up: Taniec zmysłów” poznał Jennę Dewan, z którą zaręczył się w 2008 roku. Para pobrała się rok później, a w 2018 roku ogłosiła decyzję o rozstaniu. Owocem tego związku jest urodzona w 2013 roku Everly.
Channing Tatum – roztańczony przystojniak. Znacie wszystkie filmy z udziałem aktora?Channing Tatum jest jednym z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazdorów. Jego fani dobrze wiedzą, że jest nie tylko utalentowanym aktorem, ale także tancerzem. Co ciekawe, początkowo występował w tej roli w teledyskach. Karierę aktorską rozpoczął w 2004 roku, kiedy pojawił się w serialu „CSI: Kryminalne zagadki Miami”. Rok później wystąpił w filmach „Trener” i „Wojna światów”. Największą sławę przyniósł mu jednak występ w filmie „Step Up – Taniec zmysłów” z 2006 roku, w którym mógł w pełni zaprezentować swoje taneczne możliwości. Aktor w kolejnych produkcjach udowodnił, że świetnie odnajduje się zarówno w komediowych, jak i bardziej wymagających rolach. Przedstawiamy pięć najciekawszych filmów z udziałem Tatuma:

1. „Step Up – Taniec zmysłów”, reż. A. Fletcher (2006)

W filmie „Step Up – Taniec zmysłów” Channing Tatum wcielił się w rolę Tylera Gage’a, który pochodzi z nizin społecznych. Wciąż marzy o zmianie swojego losu i wyrwaniu się z życia w ubogiej dzielnicy, a jego odskocznią od szarej codzienności jest taniec. Pewnego dnia, z powodu problemów z prawem, Tyler ląduje w szkole tańca, w której ma odbyć prace społeczne. Zauważa tam śliczną i utalentowaną tancerkę Norę. Wkrótce ona również zwraca uwagę na niepasującego do otoczenia Tylera, który przejawia taneczne zdolności. W pewnym momencie prosi go, żeby zastąpił jej partnera, z którym miała wystąpić na pokazie końcowym. Przed chłopakiem po raz pierwszy w życiu otwierają się wielkie możliwości.2. „Wszyscy twoi święci”, reż. D. Montiel (2006)

Film przedstawia historię Dito, który jest wziętym pisarzem. Po 15 latach powraca do rodzinnej dzielnicy w Nowym Jorku. Celem jego podróży jest spotkanie się z chorym ojcem, z którym nie miał wcześniej dobrych relacji. Korzystając z okazji, postanawia odwiedzić starych znajomych z dzieciństwa (jednego z nich zagrał Tatum). Okazuje się, że pomimo wielu niedogodności udało im się przetrwać – nie przedawkować i nie trafić do więzienia. Podczas spotkania z kolegami w Dito ożywają wspomnienia z dzieciństwa. Jedno z nich nie daje mu spokoju – wspomnienie lata 1986 roku, które zadecydowało o jego całym późniejszym życiu.

3. „Magic Mike”, reż. S. Soderbergh (2012)

Fabuła filmu „Magic Mike” została oparta na wspomnieniach Channinga Tatuma, który w wieku 19 lat zarabiał jako tancerz erotyczny w nocnych klubach. Tytułowy bohater, w którego wcielił się sam Channing Tatum, jest wszechstronnie utalentowany i mógłby robić praktycznie wszystko. Ze względu na łatwy zarobek woli jednak tańczyć w klubach dla kobiet na Florydzie. Klientki go kochają, a pracodawca bardzo go ceni. Postanawia więc powierzyć jego opiece Adama, który jest początkującym striptizerem. Mike podczas pracy z Adamem poznaje jego siostrę, w której się zakochuje. Dziewczyna ma jednak co do niego poważne zastrzeżenia.4. „21 Jump Street”, reż. P. Lord, C. Miller (2012)

Film „21 Jump Street" przedstawia losy niezbyt rozgarniętego Shmidta i osiłka Jenko (Channing Tatum) którzy razem chodzili do liceum. Byli wówczas zaciekłymi wrogami. Niespodziewanie ich losy ponownie splatają się w dorosłym życiu, gdy obaj trafiają do Akademii Policyjnej. Nie są jednak najlepsi w swoim fachu i wciąż mają problemy z zapamiętaniem podstawowej formułki wygłaszanej podczas aresztowania. Mimo to, zostają skierowani do specjalnej jednostki, która zajmuje się tropieniem dilerów narkotykowych w szkołach. Powrót do szkoły po latach okazuje się dla nich większym wyzwaniem, niż mogli się spodziewać.

5. „I że Cię nie opuszczę”, reż. M. Sucsy (2012)

Film „I że Cię nie opuszczę” przedstawia historię młodego małżeństwa, Paige i Leo (w tej roli Tatum). Pewnego dnia dochodzi do poważnego wypadku samochodowego, w wyniku którego Paige zapada w śpiączkę. Gdy się budzi, okazuje się, że straciła pamięć i nie poznaje nawet własnego męża. Leo traktuje jak zupełnie obcego mężczyznę. Mężczyzna nie zamierza się jednak poddać i robi wszystko, żeby odzyskać ukochaną. Aby to zrobić będzie musiał sprawić, żeby zagubiona Paige zakochała się w nim na nowo.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO