Wybuchy i postrzały

Najlepsze filmy akcyjne w 2022. Filmy akcji 2022. Co oglądać?

Pędzące auta, wybuchy, walki, starcia między odwiecznymi wrogami... To wszystko złote zasady filmów akcji. Im więcej chwil pełnych emocji chwil, im więcej spektakularnych scen tym lepiej. A w 2022 roku pełno było takich filmów, które warto wyróżnić w tej kategorii. Zobaczcie, co chcemy wam zaproponować za pomocą naszej listy. 

Materiały promocyjne filmu

Top Gun: Maverick 

Tom Cruise powrócił w 2022 w filmie "Top Gun: Maverick". Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete jest na szczycie. Jest niesamowitym, mistrzowskim wręcz, pilotem. Kiedy staje na czele pilockiej grupy, która szkoli uczestników do udziału w misji, jakiej do tej pory nie było. W końcu "Maverickowi" przyjdzie stanąć oko w oko ze swoimi lękami i demonami przeszłości i będzie musiał stawić im czoła. Nawet po 30 latach, jak twierdzi wiele widzów, ten film trzyma poziom. 

Bullet Train 

Wyobrażacie sobie, że pięcioro zabójców, ze wzajemnymi zleceniami, zamkniętych zostaje w jednym pociągu? A ktoś taki film stworzył! I jest dokładnie tak, jak napisaliśmy. Pięcioro zabójców znajduje się w szybkim pociągu, który jedzie z Tokio do Morioki. Wkrótce odkrywają, że ich zlecenia są ze sobą powiązane. Dlatego właśnie powstaje pytanie – kto z pociągu wyjdzie żywy, a kto nie dojedzie do stacji końcowej? I co na nich czeka na ostatniej stacji? 

Predator: Prey 

Najnowszy film akcji z serii "Predator". Tym razem akcja rozgrywa się w realiach ludu Komanczów na początku XVIII wieku. Naru to wykwalifikowana wojowniczka, wychowana wśród największych z największych łowców. Bohaterka, która jest przekonana o tym, że jest tak dobra jak inni młodzi myśliwi – wyrusza, aby chronić swój lud, kiedy niebezpieczeństwo zagraża jej obozowi. Naru, uzbrojona w dość prymitywną broń, rusza tropem swojej ofiary, która to okazuje się być wysoko rozwiniętym obcym drapieżnikiem. To sprawi, że konfrontacja będzie niezwykle wymagająca... 


Batman 

Kolejny film z serii o Batmanie. Tym razem w rolach głównych Robert Pattinson i Zoe Kravitz. Bruce Wayne ujrzał naprawdę mroczne oblicze Gotham City. Ma przy sobie zaledwie kilku zaufanych ludzi, którzy pomagają mu przetrwać w tym złym i skorumpowanym świecie. Niestety, nieznany zabójca zaczyna w sadystyczny i wyrachowany sposób nękać elitę Gotham. Batman będzie musiał poszukać nowych sprzymierzeńców, aby zająć się ochroną miasta. 

Gray Man 

Agent CIA Court Gentry, który znany jest także jako Gray Man, kiedyś był bardzo wykwalifikowanym "kupcem śmierci". Gentry zostaje przechwycony z federalnego więzienia i zwerbowany przez swojego opiekuna, Donalda Fitzroya. Tym razem jednak sytuacja całkowicie się odwraca, ponieważ Gray Man zostaje celem Lloyda Hansena, który zrobi wszystko, aby zająć się jego wyeliminowaniem. 

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO