Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Tom Cruise - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, plotki, kariera, partnerka, dzieci

wikipedia.org

Tom Cruise to amerykański aktor, któremu największą popularność przyniósł udział w filmowej serii „Mission: Impossible”. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym trzy Złote Globy. Był również trzykrotnie nominowany do Oscara. Od lat wiele emocji wzbudzają jego związki, między innymi z Nicole Kidman i Katie Holmes. Sprawdźcie, jak dużo o nim wiecie.

Wszystko o: Tom Cruise

Pełne imię i nazwisko: Thomas Cruise Mapother IV
Data i miejsce urodzenia: 3 lipca 1962, Syracuse, USA
Zawód: aktor
Partner: Mimi Rogers (1987-1990), Nicole Kidman (1990-2001), Katie Holmes (2006-2012), Vanessa Kirby (2017-)
Dzieci: Isabella Jane (1992), Connor (1995), Suri (2006)
Wzrost: 170 cm
Waga: 71 kg
Instagram: @tomcruise


Kariera

Tom Cruise aktorstwa uczył się w prestiżowej Neighbourhood Playhouse School of Theatre. Na dużym ekranie zadebiutował w 1981 roku w filmie Franco Zeffirelliego „Niekończąca się miłość”. Później, wraz z Matem Dillonem i Patrickiem Swayze, wystąpił w dramacie kryminalnym „Outsiderzy” w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Pierwszy duży rozgłos zdobył za sprawą roli Joela Goodsena, w którego wcielił się w komedii kryminalnej „Ryzykowny interes” z 1983 roku. Międzynarodową sławę przyniosła mu z kolei główna rola w „Top Gun” Tony’ego Scotta. Aktor znany jest również z takich produkcji jak „Kolor pieniędzy”, „Rain Man”, „Wywiad z wampirem” czy „Mission: Impossible”. Cruise ma na swoim koncie trzy Złote Globy za udział w filmach „Urodzony 4 lipca”, „Jerry Maguire” i „Magnolia”. Za te role był również nominowany do Oscara.

Życie prywatne

Aktor był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była aktorka Mimi Rogers, z którą był związany w latach 1987-1990. Niedługo po rozwodzie Cruise poślubił Nicole Kidman, z którą adoptował dwójkę dzieci – Isabellę Jane (ur. 1992) i Connora Anthony’ego (ur. 1995). W 2001 roku para rozwiodła się i pięć lat później aktor ożenił się z Katie Holmes. Jednak to małżeństwo również nie przetrwało próby czasu i zakończyło się rozwodem w 2012 roku. W 2017 Cruise związał się z Vanessą Kirby.
Tom Cruise – najlepsze filmy z aktorem. Który lubicie najbardziej?Tom Cruise to z pewnością jeden z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów. Na wielkim ekranie zadebiutował w melodramacie „Niekończąca się miłość” Franco Zeffirelliego z 1981 roku. Przełomem w jego karierze była jednak późniejsza rola w filmie „Ryzykowny interes” z 1983 roku, za którą był nominowany do Złotego Globu. Prawdziwą sławę przyniosła mu z kolei zagrana w 1986 roku rola pilota Mavericka w filmie „Top Gun”. Z czasem Cruise stał się prawdziwym gigantem światowego kina. Jako wyjątkowo wszechstronny aktor świetnie odnajduje się zarówno w filmach akcji, jak i porywających za serce dramatach. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem gwiazdora, które koniecznie powinniście zobaczyć:

1. „Ostatni samuraj”, reż. E. Zwick (2003)

Akcja filmu „Ostatni samuraj" rozgrywa się w 1876 roku. Tom Cruise wcielił się w kapitana Nathana Algrena, który jest weteranem wojny secesyjnej. Wciąż prześladują go przerażające wspomnienia walk oraz rzezi, których dokonywano wówczas na plemionach rdzennych Amerykanów. Postanawia więc przyjąć propozycję wyjazdu do Japonii, gdzie ma się zająć szkoleniem armii walczącej z rebeliantami składającymi się z samurajów. Niedoświadczeni w takiej walce żołnierze nie potrafią wygrać żadnego starcia z tradycyjnie wyszkolonymi wojownikami. W trakcie jednej z bitew Nathan trafia do niewoli. Podczas przebywania w wiosce samurajów coraz bardziej zaczyna się fascynować ich życiem.2. „Mission: Impossible”, reż. B. De Palma (1996)

Filmy z serii „Mission: Impossible” to jedne z najsłynniejszych produkcji z udziałem Cruise’a. Pierwsza z siedmiu części przedstawia historię podwójnego agenta, który po wniknięciu w szeregi CIA zamierza sprzedać listę z nazwiskami szpiegów amerykańskiego wywiadu. W pogoń za nim rusza grupa operacyjna IMF, która ma za zadanie zdemaskować zdrajcę. W skład grupy wchodzą między innymi agent Jim Phelps, jego żona Claire i Ethan Hunt (Tom Cruise). Brawurowa akcja kończy się niepowodzeniem i wszyscy oprócz Ethana giną z rąk wroga. Wtedy podejrzenie o zdradę pada na ocalałego z masakry. Będzie musiał zrobić wszystko, żeby oczyścić się z zarzutów.

3. „Wojna światów”, reż. S. Spielberg (2005)

W ekranizacji powieści H. G. Wellsa „Wojna światów" Tom Cruise zagrał Raya Ferriera, który jest pracownikiem portowym po rozwodzie. W pewnym momencie nad jego miastem rozpętuje się nietypowa burza i dochodzi do innych nadzwyczajnych zjawisk. Niedługo później Ray staje się świadkiem pojawienia się gigantycznej machiny, która niszczy wszystko, co tylko spotyka na swojej drodze. Okazuje się, że doszło do ataku kosmitów, których celem jest prawdopodobnie zniszczenie ludzkości. Od tej pory Ray, który nigdy nie był dobrym ojcem, musi zrobić wszystko, żeby uratować swoje dzieci i zapewnić im bezpieczne schronienie przed niebezpiecznymi przybyszami.4. „Rain Man”, reż. B. Levinson (1988)

Film „Rain Man” opowiada o losach Charliego (w tej roli Tom Cruise), który dowiaduje się, że ojciec, który porzucił go w dzieciństwie, zmarł. Wkrótce okazuje się, że w testamencie jest wpis, zgodnie z którym Charlie ma brata Raymonda, który przebywa w domu opieki. Charlie wyrusza więc do nieznanego brata. Prędko zauważa, że Raymond pomimo choroby jest wyjątkowo inteligentny – umie z zawrotną szybkością dokonywać skomplikowanych obliczeń. Nie rozumie jednak, jaki jest sens pieniędzy. Charlie postanawia wykraść brata z zakładu i wykorzystać jego niezwykłe zdolności.

5. „Vanilla Sky”, reż. C. Crowe (2001)

W filmie „Vanilla Sky" Tom Cruise zagrał postać, która ma wszystko, o czym tylko można marzyć – urodę, zdrowie, pieniądze i powodzenie u kobiet. Swoje związki traktuje jednak z dystansem i stara się w nie zbytnio nie angażować. Wszystko się zmienia w dniu jego 33. urodzin. Na wyprawionym z tej okazji przyjęciu pojawia się intrygująca i piękna kobieta, z którą bohater spędza noc – kończy się jednak tylko na rozmowie. Mężczyzna wie, że spotkał tę jedyną. Nie może się z tym pogodzić jego dotychczasowa dziewczyna, która w wyniku napadu histerii doprowadza do wypadku samochodowego, z którego przystojny wcześniej bohater wychodzi z oszpeconą twarzą.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO