Kim jest?

Robert Pattinson – nowy Batman. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

flickr.com

Robert Pattinson to brytyjski aktor filmowy, któremu największą popularność przyniosła rola Edwarda w głośnej sadze „Zmierzch”. Chociaż przez długi czas nie mógł zerwać z tym wizerunkiem, w końcu udało mu się tego dokonać za sprawą udziału w takich filmach, jak „Lighthouse”, „Cosmopolis” czy „Zaginione miasto Z”. W ostatnim czasie otrzymał główne role w „Tenecie” i „The Batman”. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Robert Pattinson

Pełne imię i nazwisko: Robert Thomas Pattinson
Data i miejsce urodzenia: 13 maja 1986, Londyn, Wielka Brytania
Zawód: aktor
Partner: Kristen Stewart (2012-2013), FKA Twigs (2014-)
Dzieci: brak
Wzrost: 185 cm
Waga: 69 kg
Instagram: @official_robertpattinson


Kariera

Robert Pattinson na scenie zadebiutował w wieku 15 lat w sztuce „Nasze miasto” wystawianej w Barnes Theatre Company. W 2004 roku otrzymał pierwsze filmowe role w „Vanity Fair. Targowisko próżności” oraz w telewizyjnym filmie „Klątwa Pierścienia”. Pierwszy duży rozgłos przyniosła mu rola Cedrika Diggory’ego, w którego wcielił się w filmie „Harry Potter i Czara Ognia” z 2005 roku. Przełomowy dla jego kariery okazał się z kolei rok 2008, w którym zagrał w „Zmierzchu” opartym na bestsellerowej powieści Stephanie Meyer. Chociaż przez długi czas aktor był utożsamiany głównie z rolą wampira Edwarda, w którego wcielał się w kolejnych częściach sagi, wkrótce udało mu się zerwać z tym wizerunkiem dzięki występom w takich produkcjach jak „Tenet”, „The Batman” czy „Woda dla słoni”.

Życie prywatne

Podczas pracy nad „Zmierzchem” nie brakowało plotek na temat romansu Pattinsona z koleżanką z planu, Kristen Stewart. Przez długi czas oboje nie komentowali doniesień o ich związku. Dopiero w 2012 roku Stewart oficjalnie ogłosiła, że jest związana z aktorem. Rok później para rozstała się. W 2014 roku Pattinson zaczął się spotykać z piosenkarką FKA Twigs, z którą zaręczył się w 2015 roku.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO