Niedługo rusza Międzynarodowy Festiwal w Wenecji

„Śniegu już nigdy nie będzie” - film Szumowskiej i Englerta zawalczy o Złote Lwy

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta „Śniegu już nigdy nie będzie” został zakwalifikowany do konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Będzie miał więc szansę powalczyć o prestiżowe Złote Lwy. To kolejny wielki sukces polskiej reżyserki po jej ostatnim filmie „Córka boga”, który zachwycił krytyków i zebrał wiele świetnych recenzji. Na czele jury konkursu, któremu dwa lata temu przewodniczyła Szumowska, zasiądzie tym razem laureatka Oscara, Cate Blanchett. Polska produkcja będzie rywalizować o wyróżnienie z niemal dwudziestoma innymi tytułami z całego świata. Na konkursowej liście znalazł się między innymi izraelski film „Laila In Haifa” Amosa Gitai, w którym w jedną z głównych ról wcielił się Andrzej Seweryn. Poza konkursem podczas festiwalu zostanie pokazan również film pochodzącego z Polski reżysera Filipa Rymszy zatytułowany „Mosquito State”.

"Śniegu już nigdy nie będzie"/Materiały prasowe

77. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji odbędzie się w dniach 2-12 września. Podczas wydarzenia będzie obowiązywał ścisły reżim sanitarny.

Historia imigranta

Film „Śniegu już nigdy nie będzie” opowiada o młodym mężczyźnie, który przyjeżdża z Ukrainy do Polski w celu znalezienia pracy. Wkrótce zatrudnia się w warszawskim salonie masażu i z czasem staje się powiernikiem największych sekretów swoich klientów. W główną rolę wcielił się znany z serialu „Stranger Things” Alec Utgoff. W filmie wystąpili również: Maja Ostaszewska, Weronika Rosati, Agata Kulesza, Krzysztof Czeczot, Katarzyna Figura, Łukasz Simlat oraz Andrzej Chyra.

Małgorzata Szumowska to polska reżyserka, która w ostatnich latach zasłynęła za sprawą między innymi takich głośnych produkcji jak „Sponsoring”, „Body/ciało” czy „Twarz”. Za te dwa ostatnie filmy otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale. Michał Englert jest z kolei operatorem i scenarzystą, który pracował między innymi przy filmach „Skrzydlate świnie”, „33 sceny z życia”, „Maria Skłodowska-Curie”, „Tatarak”, „Katyń” oraz „Gwiazdy”.

Zainteresował was najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej? W takim razie z pewnością spodoba wam się również „Kobieta sukcesu” z Agnieszką Więdłochą w roli głównej. Osobom, które chcą się rozerwać przed ekranem, polecamy z kolei zabawną komedię „Jak ukraść psa” oraz animowanego „Herkulesa”.
 Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO