Kim jest?

Katarzyna Figura – uwodzicielska Gabrysia z „Kilera”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Katarzyna Figura jest aktorką filmową, telewizyjną i teatralną, której największą popularność przyniosły występy w takich produkcjach jak „Kingsajz”, „Kiler”, „Ajlawiu” czy „Żurek”. Za udział w tym ostatnim otrzymała Orła. Gwiazda ma na swoim koncie również dwa Złote Lwy. W latach osiemdziesiątych stała się niekwestionowanym symbolem seksu polskiego kina. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Katarzyna Figura

Pełne imię i nazwisko: Katarzyna Małgorzata Figura
Data i miejsce urodzenia: 22 marca 1962, Warszawa
Zawód: aktorka
Partner: Jan Chmielewski (1986-1989), Kai Schoenhals (2000-2012)
Dzieci: Aleksander Chmielewski (1987), Koko Claire Figura Schoenhals (2002), Kaszmir Amber Figura-Schoenhals (2005)
Wzrost: 165 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @figura_katarzyna


Kariera

Katarzyna Figura karierę rozpoczęła już w dzieciństwie – w 1973 roku wystąpiła w filmie „Zginął pies”, a w 1977 roku w „Myszach”. Wkrótce rozpoczęła studia w warszawskiej PWST. Jeszcze przed ich ukończeniem zagrała epizodyczne role w filmach „Bez końca” Krzysztofa Kieślowskiego i „Osobisty pamiętnik grzesznika” Jerzego Hasa. Pierwszą dużą rolę otrzymała w „Ga, ga. Chwała bohaterom” w reżyserii Piotra Szulkina. Przełom w jej karierze nastąpił w 1987 roku, gdy zagrała w „Pociągu do Hollywood” - za rolę Marioli Wafelek otrzymała Złotą Kaczkę. Kolejną ważną produkcją w karierze aktorki była komedia „Kingsajz”, w której wystąpiła u boku Jerzego Stuhra i Jacka Chmielnika. Gwiazda ma też na swoim koncie udział w zagranicznych produkcjach – wystąpiła między innymi w dwóch filmach Roberta Altmana - „Graczu” i „Prêt-à-porter”.

Życie prywatne

Aktorka od 1986 do 1989 roku była żoną przedsiębiorcy Jana Chmielewskiego. W 1987 na świat przyszedł ich syn, Aleksander. Po rozwodzie Figura była przez pewien czas związana z reżyserem Abelem Ferrarą. W 2000 roku wyszła za amerykańskiego producenta filmowego Kaia Schoenhalsa. W 2002 roku urodziła im się córka Koko Claire, a trzy lata później Kaszmir Amber. W 2012 roku Figura wyznała , że była ofiarą przemocy domowej, co zapoczątkowało jej głośną sprawę rozwodową.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO