Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Weronika Rosati - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, partner

AKPA

Weronika Rosati to polska aktorka, która swoją karierę robi zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest działaczką społeczną, która aktywnie walczy o kobiety i większość jej działań, które podejmuje jest skierowane właśnie w ich stronę. Poznajcie lepiej Weronikę Rosati.

Wszystko o: Weronika Rosati

Pełne imię i nazwisko: Weronika Anna Rosati
Data i miejsce urodzenia: 9 stycznia 1984, Warszawa
Zawód: aktorka, działaczka społeczna
Partner: brak
Dzieci: Elizabeth (2017)
Wzrost: 163 cm
Waga: ok. 50 kg
Instagram: @weronikarosati

Młodość

Weronika jest córką polityka i ekonomisty (pół-Włocha) Dariusza Rosatiego i projektantki mody Teresy Rosati. Ma starszego o 12 lat brata – Marcina. Kiedy miała dwa lata przeprowadziła się z rodzicami do Princeton (USA), a następnie mieszkała w Szwajcarii. Wszystko związane było z pracą jej ojca.
Uczęszczała, jako nastolatka, do ogniska teatralnego, które działało przy Teatrze Ochoty w Warszawie. Uczyła się także tańca i akrobatyki w „Studio Buffo”. Została, w drodze wyjątku, przed napisaniem matury, przyjęta do prywatnej policealnej Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. W 2003 roku dostała się na Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Ostatecznie ze studiów zrezygnowała, najpierw na rzecz roli w „M jak miłość”, a potem aby wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Ukończyła studia w Lee Strasberg Theatre and Film Institute.


Kariera

Kiedy miała 15 lat zagrała u boku Leona Niemczyka, który nie został ostatecznie wydany. Oficjalnym debiutem była więc rola „Niki” w serialu „Klasa na obcasach”. Długo grała role epizodyczne, a większą zagrała jedynie w „M jak miłość”. Przełomem okazała się rola w filmie „Pitbull”, gdzie wcieliła się w Dżemmę. Potem grała również w serialu o tym samym tytule, który emitowany był na TVP2.
Zagrała również w takich produkcjach jak „Daleko od noszy”, „Majka”, „Czas honoru” czy „Obce ciało”. Obecnie można oglądać ją w filmie „Zawsze warto”.

Życie prywatne

Rosati była kiedyś związana m.in. z Mariuszem Max Kolonko, Andrzejem Żuławskim i Piotrem Adamczykiem. W 2016 roku związała się z Robertem Śmigielskim, z którym doczekała się córki – Elizabeth (2017). Na początku 2019 roku Rosati wyznała, że Śmigielski stosował wobec niej przemoc. Ich batalia sądowa była często komentowana w mediach.
Weronika Rosati – najlepsze kreacje aktorskie. To trzeba zobaczyć!Weronika Rosati należy do grona najpopularniejszych polskich aktorek. Karierę rozpoczęła od epizodycznych ról w serialach telewizyjnych, takich jak „Klasa na obcasach”, „Samo życie”, „Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście” czy „Marzenia do spełnienia”. Pierwszy duży rozgłos zdobyła za sprawą roli w serialu „M jak miłość”, w którym wcieliła się w postać Ani. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2005 roku w filmie Patryka Vegi „Pitbull”, w którym zagrała Dżemmę. Za tę kreację była nominowana do Złotych Kaczek. Niedługo później Rosati ponownie pojawiła się w tej roli w serialu o tym samym tytule, który był emitowany na antenie stacji TVP2 w latach 2005-2008. Aktorka szybko zaczęła otrzymywać propozycje udziału w kolejnych produkcjach filmowych, takich jak „Bezmiar sprawiedliwości” czy „Obława”. Gwiazda jest jedną z niewielu polskich aktorek, którym udało się zrobić międzynarodową karierę – wystąpiła między innymi w filmie „Inland Empire” Davida Lyncha oraz w „Ostatnia misja USS Indianapolis” z Nicolasem Cagem w roli głównej.Weronika Rosati – najlepsze filmy

1. „Obława”, reż. M. Krzyształowicz (2012)

2. „Last Vegas”, reż. J. Turteltaub (2017)

3. „Podatek od Miłości”, reż. B. Ignaciuk (2018)

4. „W ciemności”, reż. A. Holland (2011)

5. „Pitbull”, reż. P. Vega (2013)


Macie już za sobą wszystkie zaproponowane przez nas filmy? W takim razie koniecznie zobaczcie kolejne produkcje z udziałem Weroniki Rosati - „Porady na zdrady” oraz „Spisek”. Gorąco polecamy również zabawną komedię „Wojna Żeńsko-Męska”.Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO