Kim jest?

Agata Kulesza - Beata z "Sali samobójców". Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

AKPA

Agata Kulesza-Figurska to polska aktorka, która jest trzykrotną laureatką Orła za pierwszoplanowe role w takich filmach jak „Róża” i „Ida”, a także za rolę drugoplanową w filmie „Jestem mordercą”. Poznajcie lepiej tę utalentowaną aktorkę. 

Wszystko o: Agata Kulesza 

Pełne imię i nazwisko: Agata Kulesza-Figurska 
Data i miejsce urodzenia: 27 września 1971, Szczecin
Zawód: aktorka 
Partner: Marcin Figurski (od 2006 - obecnie; trwa rozwód pary) 
Dzieci: Marianna 
Wzrost: 164 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: brak 

Młodość 

Uczyła się w V LO w Szczecinie. Po ukończeniu liceum dostała się do PWST w Warszawie, którą ukończyła w 1994 roku. 

 


Kariera 

Była aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie. Od 2011 roku występuje w zespole Teatru Ateneum w Warszawie. W 2012 roku nagrodzono ją Orłem za rolę w filmie „Róża”. To samo spotkało ją za główną rolę w filmie „Ida”. W 2014 roku nagrodzona została przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych Los Angeles jako najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie „Ida”. Ma na swoim koncie role w takich filmach jak „Moje córki krowy”, „Jestem mordercą”, „Sala samobójców” czy „Sala Samobójców. Hejter”. Brała udział w „Tańcu z gwiazdami”, gdzie partnerował jej Stefano Terrazzino. Wygrany w programie samochód marki Porsche, przekazała na cele charytatywne. 

Życie prywatne 

Od 2006 roku jest związana z operatorem i kamerzystą Marcinem Figurskim. Mają córkę - Mariannę Figurską. W 2019 roku w mediach pojawiły się informacje o ich trwającym rozwodzie, który nie należy do najprzyjemniejszych. 
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO