Bez niej nie będzie głównego wątku miłosnego

Sex Education. Czy serial zakończy się po 4. sezonie? Odejście głównej bohaterki

„Sex Education” to jeden z najbardziej lubianych seriali Netfliksa, który na ten moment doczekał się trzech sezonów, a czwarty jest już nagrywany (chociaż za wiele o tym nie wiadomo). Jak się okazuje – fani mają się czym martwić. Dlaczego? Ponieważ aktorzy coraz śmielej wypowiadają się o tym, że chcieliby odejść albo odchodzą po kolejnym sezonie produkcji. Najpierw swoje odejście zapowiedział Ncuti Gatwa, czyli serialowy Eric. Teraz w podobny sposób wypowiedziała się jego koleżanka z planu, bez której wątek miłosny w serialu nie będzie miał większego sensu… Zobaczcie o kogo chodzi i dlaczego podjęła decyzję o tym, aby nie kontynuować swojej przygody z serialem.

Materiały promocyjne serialu

To koniec postaci Maeve?

Emma Mackey, bo o niej mowa, postanowiła, że 4. sezon serialu będzie jej ostatnim. W rozmowie z „Total Film” zapowiedziała, że pewne rzeczy po prostu powinny się skończyć w odpowiednim czasie. I chociaż próżno szukać jasnej deklaracji – jej słowa raczej nie pozostawiają złudzeń, że granie nastoletniej Maeve to nie jest coś, co chciałaby robić, mając na karku prawie 30 lat. Zobaczcie, w jaki sposób wypowiada się dzisiaj o swojej roli:

To po prostu zawsze jest zdradliwe, jest inaczej, gdy grasz postać, która w pewnym sensie utknęła w czasie. Wiesz, gramy 17-latków, a wszyscy mamy prawie po 30 lat, co jest trochę dziwne. To błogosławieństwo, ponieważ jest to [dla nich, aktorów z „Sex Education” – przyp. red.] platforma startowa i coś, co dało nam możliwości na różne sposoby, ale jest to coś, z czego chcę z wdziękiem wyjść i cieszyć się, że istnieje, chronić to, cieszyć, że to istniało w tym czasie. Ale tak, myślę, że teraz trzeba zostawić to już w spokoju.

Aktorka bez wątpienia docenia momenty, które spędziła na planie i uznała, że granie w serialu Netfliksa „była dla nich wszystkich szkołą” i że cudownie było mieć „taki chrzest ognia”, co ich wzmocniło.


Mackey nie jest jedyną aktorką, która nie chce już grać nastolatki, dawno nią nie będąc. Swoje odejście zapowiedział jakiś czas temu Ncuti Gatwa, który wrzucił zdjęcie, które nie pozostawiało z kolei żadnych wątpliwości – na zdjęciu widać jego garderobę z napisem „Eric”, a podpis pod zdjęciem głosił:

Ostatni dzień. Ostatni raz. Żegnaj, kochany, dziękuję za wszystkie lekcje i za całą twoją siłę.

Czy to oznacza, że nad serialem zawisły właśnie czarne chmury? W końcu, jakby na to nie patrzeć, powoli będzie można mówić o masowych odejściach. Zanim Gatwa i Mackey i zaczęli odchodzić z projektu – zdecydowały się na to Patricia Allison, Tanya Reynolds, Simone Ashley i Rahkee Thakrar, czyli serialowe Ola, Lily, Olivia i nauczycielka Emily Sands.
Póki co nic więcej na temat czwartego sezonu nie wiadomo – jak widać, aktorzy nadal są na planie. Czy pojawi się on w 2023 roku? Czas pokaże. Pozostaje czekać na datę premiery. Czy jest możliwość, że to będzie już ostatnia odsłona „Sex Education”? Wygląda na to, że powoli trzeba się z tą myślą oswajać…

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO