Co dalej z serialem?

Wednesday. Fani walczą o zwolnienie Percy'ego Hynesa White'a pod postem na Instagramie

„Wednesday” to jeden z popularniejszych seriali Netfliksa, jaki ostatnio pojawił się na platformie. I chociaż początkowo sam sprawiał, że był na ustach wszystkich – teraz mówi się o nim z innego powodu. Wszystko przez serialowego Xaviera, czyli Percy’ego Hynesa White’a, który został oskarżony o molestowanie. Fani od dłuższego czasu walczą o to, aby usunąć go z serialu. Teraz swoją akcję pt. #CancelPercy przenieśli pod oficjalny post Netfliksa na Instagramie. Wyjaśniamy o co dokładnie chodzi.

Materiały promocyjne serialu

Fani „Wendesday” chcą zwolnienia serialowego Xaviera

Wielki sukces serialu, na światową skalę. Zamówienie 2 sezonu. Ale nie wszyscy mają czas i sposobność na świętowanie. Serial może mieć spore problemy przez oskarżenia, jakie padły na serialowego Xaviera. Percy Hynes White został oskarżony o molestowanie seksualne koleżanek w szkole średniej.

To spowodowało, że fani apelują do Netfliksa, aby ten zajął się zrobieniem porządków. Oczekują, że platforma zareaguje adekwatnie, czyli po prostu zwolnieniem aktora, który miał dopuszczać się molestowania młodszych dziewczyn ze swojej szkoły średniej. Według relacji – Percy wraz ze swoimi znajomymi organizowali szkolne imprezy, na które zapraszali dziewczyny, które uważali za „najbardziej seksowne”, a potem upijali je i podawali im narkotyki, aby je naćpać, aby je molestować. Część z poszkodowanych dziewczyn miała być w wieku od 13 do 16 lat. Od tego momentu próżno szukać jakichkolwiek informacji od samego White’a, a on rozpłynął się bez słowa, nie komentując ani razu tego, o co go oskarżono.

Za to bardzo aktywni są fani serialu „Wednesday”, którzy przenieśli swoją akcję z Twittera na Instagrama, gdzie pod najnowszym postem serialu Netfliksa prowadzą swoją akcję o zwolnienie aktora z produkcji. Pod postem pełno jest wpisów z hashtagami takimi jak #CancelPercy czy #CancelPercyHynesWhite. Wielokrotnie już fani seriali udowodnili, że presja ma sens – ciężko jednak stwierdzić, jak będzie w tym przypadku. Warto bowiem wspomnieć, że póki co oskarżenia nie trafiły na drogę prawną.


Jedna internautka nie pozostawiła na aktorze suchej nitki i wprost nazwała go „tchórzem” za to, że do tej pory nie odniósł się do sprawy, a także dlatego, że zaczął wycofywać się z mediów społecznościowych „rakiem”. Napisała:

Percy zmienił nazwę użytkownika [na portalu] Letterboxd, zablokował nowych obserwujących i usunął listę filmów, które oglądał z Jenną. Wyraźnie ucieka i się ukrywa. Jest tchórzem, który nie potrafi nawet przyznać się do swoich błędów i przeprosić. Minął ponad miesiąc od pierwszych zarzutów.

I faktycznie – do tej pory ani aktor, ani stacja w żaden sposób nie skomentowali oskarżeń, które uderzyły w jedną z gwiazd serialu.

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO