Czego się spodziewać?

Emigracja XD. Jest data premiery i krótkie zapowiedzi serialu na podstawie książki Malcolma XD

Tworzenie polskich seriali na Canal+ trwa w najlepsze. Tym razem wybierzemy się w podróż do Londynu. Tam będziemy śledzić losy dwóch przyjaciół, którzy zmuszeni są do wyjazdu do tego europejskiego miasta w celach zarobkowych. Zobaczcie, kto wcieli się w główne role, a także poznajcie ich lepiej. Zobaczcie również na kiedy zaplanowano premierę serialu na platformie Canal+ online i na kanale Canal+.

Materiały promocyjne serialu

Emigracja XD – jest data premiery i są zapowiedzi

„Emigracja XD” to jedna z książek niejakiego Malcolma XD, który bardzo dobrze znany jest ze swojego prześmiewczego poczucia humoru, który celnie punktuje rzeczywistość (oczywiście lekko ją ubarwiając i przyprawiając satyrą). To nie jest jedyna jego historia utrzymana w takim tonie, ale Canal+ to właśnie ją postanowił wziąć na początek.

Historia opowiada o szalonej podróży z Europejskiej Stolicy Agrestu do samego centrum Londynu. Dwóch kumpli – Malcolm i Stomil – wyjeżdżają z miasteczka do tego angielskiego miasta w celach zarobkowych (wszystko przez skutki pewnej imprezy…), a tam zderzają się z tym, co kryje u siebie to miasto. A jest tego sporo i z pewnością tego się nie spodziewali: mnogość kultur, dziwni ludzie, inne zwyczaje i wyznania… Jest tego sporo dla kogoś, kto żyje w zupełnie innym państwie.

W oficjalnym opisie od Canal+ można przeczytać, że serial będzie cechował się dużym dystansem, celnym humorem i przedstawi wiele tematów w krzywym zwierciadle. Wiadomo także, że produkcja ma mieć dziesięć odcinków i jest zrobiona tak, żeby trafić zarówno do osób, które doświadczenia emigracyjne mają za sobą, ale również do tych, którzy dopiero się do tego szykują.

W rolach głównych zobaczymy Tomasza Włosoka i to on wcieli się w postać tajemniczego Malcolma:

A w jego kolegę – Stomila – wcieli się z kolei Michał Balicki:


Wraz z nimi pojawi się Paulina Gałązka, Katarzyna Bujakiewicz, Jarosław Boberek, Adam Bobik czy Piotr Trojan. Reżyserem i współtwórcą scenariusza – obok Malcolma XD – jest Łukasz Kośmicki, który odpowiadał m.in. za serial „Klangor”. Zdjęcia do produkcji powstały w Londynie, w wielu kultowych i charakterystycznych dla niego miejscach (m.in. Piccadilly Circus, Covent Garden czy Buckingham Palace). W małych rolach zagrają aktorzy z całego świata m.in. Niemiec, Anglii, Chin, Stanów Zjednoczonych czy Holandii.

Premiera serialu „Emigracja XD” już 17 marca na Canal+ i Canal+ online.

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO