Co dalej z serialem?

Mindhunter – będzie 3. sezon? David Fincher rozwiewa wszelkie wątpliwości

Jeśli do tej pory ktoś miał jeszcze nadzieję na to, że obejrzy kontynuację serialu „Mindhunter” – powoli musi porzucać swoją nadzieję. Sam David Fincher potwierdził, że 3. sezon po prostu nie powstanie. Fani już od kilku lat czekali na jakąś decyzję w sprawie serialu i raczej liczyli na to, że w końcu doczekają się kontynuacji. Tak się jednak nie stanie i ich rozczarowanie widoczne jest w sieci. Dlaczego Netflix nie chce kontynuować tego serialu?

Materiały promocyjne serialu

Całkowity koniec „Mindhuntera”

Drugi sezon serialu „Mindhunter” miał premierę jeszcze w 2019 roku. Od tego czasu minęły cztery lata i fani nieustannie czekali na informację, czy kiedykolwiek powstanie trzeci sezon. Spodziewali się chyba trochę innej odpowiedzi niż ta, którą dostali ostatnio po rozmowie Davida Finchera z francuskim Le Journal du Dimanche. Okazuje się, że nie ma szans na powstanie 3. sezonu i Netflix ma ku temu swoje powody. Jak powiedział reżyser całej serii:

Jestem bardzo dumny z pierwszych dwóch sezonów, ale jest to szczególnie drogi serial i z perspektywy Netfliksa nie przyciągnęliśmy wystarczająco dużej publiczności, aby uzasadnić taką inwestycję. Nie obwiniam ich, podjęli ryzyko inwestując w ten serial.

Co ciekawe – Netflix nie zdecydował się na to, pomimo tego, że ekipa wyraziła chęć powrotu na plan, a był nawet moment, kiedy David Fincher negocjował w sprawie serialu z władzami platformy streamingowej. Sprawy jednak ostatecznie nigdy nie poszły do przodu, ale też nigdy nie padło oficjalne potwierdzenie o skasowaniu serialu. Aż do tego momentu i tej rozmowy Finchera z francuskim Le Journal du Dimanche.

Fani bardzo szybko zareagowali na podane informacje, dając upust swoim frustracjom w social mediach. Wszyscy są zgodni – serial nie dostał zakończenia na jakie zasługiwał i to dziwne, że platforma nie chce nic z tym zrobić. Są bardzo, ale to bardzo zawiedzeni.

Chociaż Fincher podkreślał, że ma pomysł na kontynuację i zakończenie serialu, to się, niestety, nie wydarzy. Wygląda więc na to, że czas spisać kolejny serial na stratę.


O czym jest serial „Mindhunter”?

Dwusezonowy serial, który opowiada o dwóch agentach FBI, którzy zostali wyznaczeni, aby przesłuchać osadzonych w więzieniu seryjnych morderców, aby lepiej zrozumieć umysł zabójcy i tę wiedzę wykorzystać do rozwiązania spraw, które pozostają nierozwikłane. Oba sezony można oglądać na platformie Netflix.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO