Wprawią was w zachwyt i osłupienie

Najlepsze dramaty 2022. Co warto oglądać? Najlepsze filmy dramatyczne

Dramaty to jedne z najczęściej tworzonych rodzajów filmów. Są przejmujące, zajmujące i wymagają ogromnego skupienia, aby lepiej wniknąć w ich strukturę. W 2022 powstało kilka naprawdę świetnych filmów dramatycznych, które chcielibyśmy polecić. Zobaczcie koniecznie, co znalazło się na naszej liście. 

Materiały promocyjne filmu

Silent Twins 

"Silent Twins" to historia, która została oparta na prawdziwych wydarzeniach, a dokładnie na reportażu Marjorie Wallace. To historia dwóch bliźniaczek - June i Jennifer Gibbons - które będąc dziećmi, kompletnie umilkły dla świata zewnętrznego. Miały jednak swój własny język komunikacji, z którego korzystały w zaciszu swojego pokoju. Ale ich relacja była klasycznym toksycznym związkiem, który okazał się niebezpieczny dla ich otoczenia, ale przede wszystkim dla nich samych. 

Dwa życia 

Natalie to dziewczyna, której życie zaczyna biec w dwóch równoległych rzeczywistościach, tuż przed ukończeniem studiów. W jednej z opcji zachodzi w ciążę i wiedzie życie młodej matki w rodzinnym mieście w Teksasie. W drugiej z kolei wyjeżdża do Los Angeles i skupia się na karierze. Obie te podróże pokazują całkowicie różne opcje, są dla niej doświadczeniem każdego rodzaju miłości, pokazują zupełnie odmienne perspektywy. Dzięki temu Natalie będzie mogła wybrać to, co jest dla niej najlepsze. Niesamowite przedstawienie teorii wieloświatów. 

Trzynastu

Kolejny dramat, który został oparty na faktach. Tym razem to historia, która opowiada o ratowaniu drużyny piłkarskiej chłopców z jaskini Tham Luang w Tajlandii. Zostali uwięzieni tam przez ulewny deszcz i niezwykle niebezpieczną powódź. Bardzo dramatyczna akcja ratunkowa, zespół światowej klasy nurków, którzy pokonują kilometry niebezpiecznych korytarzy, aby odkryć, że odnalezienie chłopców to dopiero pierwszy etap i początek prawdziwych problemów. Gwiazdorska obsada: Colin Farrell, Viggo Mortensen i Joel Edgerton. 


Elvis

Niesamowity film biograficzny o Elvisie Presleyu i jego życiu. Historia ta ma przedstawić relację piosenkarza z Parkerem, która rozpoczęła się razem z początkiem spektakularnej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa – Priscilla Presley. 

Pięć diabłów

Niezwykle oryginalny dramat, w centrum którego stoi Vicky Soler. Dziewczynka mieszka w małym, górskim miasteczku i ma niezwykły talent, który polega na tym, że bezłędnie zbiera i odtwarza wszystkie zapachy, na jakie natrafiła. Wśród specjalnych zapachów trzyma zapach, który należy dla jej matki. Ta umiejętność, którą dysponuje, przyda się jej do odkrywania losów swojej rodziny. 


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO