Tylko wielkie sławy!

Najlepsi aktorzy. Ranking TOP10 aktorów znanych z wielkiego ekranu

Aktorzy dzięki swoim rolom stają się ikonami wielkiego ekranu. Produkcje kinowe dostarczają niezapomnianych wrażeń dla milionów odbiorców na całym świecie. Wśród artystów wcielających się w różnorakie role, możemy wyróżnić tych, którzy najbardziej zapadli nam w pamięć. Co ma na to wpływ? Przede wszystkim ich genialna gra aktorska i umiejętność wcielenia się w rolę, które cechują najlepszych aktorów. Przyjrzymy się subiektywnemu rankingowi 10 z nich, którzy zasługują na szczególną uwagę. 

10. Peter Dinklage

Zestawienie otwiera aktor kojarzony najbardziej z postacią Tyriona Lannistera w Grze o Tron. Swoją kreacją zyskał ogromną popularność. Warto jednak dodać, że Peter Dinklage ma na swoim koncie także świetne role chociażby Drożniku czy Trzech Bilboardach z Ebbing. W tym roku aktor będzie świętował 50 urodziny.

9. Tom Hanks

Wielokrotnie nagradzany aktor znany z fenomenalnych ról i ...sympatii do popularnego polskiego auta – malucha. Wśród najbardziej znanych filmów Toma Hanksa znajdziemy tytuły takie jak Forrest Gump, Szeregowiec Ryan, Zielona mila czy Cast Away. 

8. Clint Eastwood

Twarz znana przede wszystkim z leciwych już westernów, w które aktor wpisywał się idealnie. Do dziś pamiętamy jego role w Dobrym, złym i brzydkim czy Bez przebaczenia. Z nowszych produkcji – Eastwooda możemy podziwiać w fenomenalnym Gran Torino. 

Fotografia poglądowa

7. Kevin Spacey

Świetny amerykański aktor, który „przypomniał” się fanom dzięki Netflixowskiej produkcji – House of Cards. Kevin Spacey znany jest także z kinowych hitów takich jak American Beauty, K-PAX i Siedem. 

6. Robert Downey Jr.

Dla wielu znany przede wszystkim jako Tony Stark. Człowiek, który najbardziej kojarzy się kinomaniakom z rolą Iron Mana. W bogatej filmografii Roberta Downey'a  Jr. znajdziemy też między innymi role Sherlocka Holmesa i Charilego Chaplina.

5. Johnny Depp

Kto z nas nie oglądał chociaż jednego filmu z cyklu Piraci z Karaibów? Sam Depp ma w swoim dorobku jednak nie tylko rolę ekscentrycznego kapitana – Jacka Sparrowa. Aktora możemy podziwiać także w produkcjach takich jak Edward Nożycoręki i Alicja w Krainie Czarów. 


4. Al Pacino

Ogromną popularność zyskał dzięki roli w Ojcu Chrzestnym – jednej z kultowych produkcji XX wieku. Kunszt aktorski Ala Pacino podziwiać możemy też chociażby w Człowieku z blizną, Zapachu kobiety i Adwokacie Diabła. 

3. Jack Nicholson

Amerykański aktor, który skończył w tym roku 82 lata. Widzowie pamiętają Jacka Nicholsona z genialnych ról w kinowych hitach, którymi były Lśnienie, Lot nad kukułczym gniazdem i Batman.

2. Heath Ledger

Świetny aktor, który zmienił w roli Jokera w Mrocznym Rycerzu Jacka Nicholsona. Poza kinową produkcją o człowieku nietoperzu, Heatha Ledgera oglądać również między innymi w Tajemnicy Brokeback Mountain i Zakochanej Złośnicy.

1. Leonardo DiCaprio

Wielokrotnie nagradzany aktor, który stał się ikoniczną postacią współczesnego kina. W filmografii Leonarda DiCaprio największymi hitami okazały się Titanic, Incepcja, Django, Zjawa i Wilk z Wall Street.

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO