Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Kevin Spacey życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner, dzieci

flickr.com/FICOD/CC BY-SA 2.0

Kevin Spacey jest amerykańskim aktorem, reżyserem i producentem filmowym. Międzynarodową sławę zdobył dzięki występom w takich głośnych produkcjach jak „American Beauty”, „K-Pax”, „Siedem” czy „House of Cards”. Jest laureatem Złotego Globu i dwukrotnym zdobywcą Oscara. Jego kariera załamała się po tym, jak został oskarżony o molestowanie seksualne. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Kevin Spacey

Data i miejsce urodzenia: 26 lipca 1959, South Orange, USA
Zawód: aktor, reżyser, producent
Partner: Jennifer Jason Leigh (rozstanie), April Winchell (1975), Dianne Dreyer (1992-2000), Ashleigh Banfield (2014)
Dzieci: brak
Wzrost: 178 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @kevinspacey


Kariera

Kevin Spacey swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w szkole średniej. Wystąpił wówczas w musicalu „Dźwięki muzyki” z Valem Kilmerem i Mare Winningham. Wkrótce zaczął studiować aktorstwo w Julliard School. W 1981 roku zadebiutował w profesjonalnym teatrze w sztuce „Henryk VI”, po czym zaczął grać na Broadwayu. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1986 roku w filmie „Zgaga”, w którym wystąpił u boku Jacka Nicholsona i Meryl Streep. Od tego momentu zaczął się pojawiać w kolejnych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Pogrzeb wikinga”, „Pracująca dziewczyna” czy „Tato”. Przełomowy dla jego kariery okazał się rok 1992, w którym zagrał główną rolę w „Glengarry Glen Ross”. Rozgłos przyniosła mu również późniejsza kreacja mordercy w thrillerze „Siedem”. W 1995 roku otrzymał Oscara za rolę w filmie „Podejrzani”. Po raz drugi tę statuetkę dostał cztery lata później za występ w „American Beauty”.

Życie prywatne

Aktor nigdy się nie ożenił. Był związany kolejno z Jennifer Jason Leigh, April Winchell, Diane Dreyer i Ashleigh Banfield. W 2017 roku został oskarżony przez Anthony’ego Rappa o molestowanie seksualne, do którego miało dojść w 1986 roku, gdy Rapp miał 14 lat. Spacey wyznał wówczas, że jest homoseksualistą. Rok później Guy Pearce oskarżył gwiazdora o molestowanie na planie filmu „Tajemnice Los Angeles” z 1997 roku.
Kevin Spacey – najlepsze wcielenia aktora. Te filmy trzeba zobaczyć!Kevin Spacey wciąż uchodzi za jednego z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Pierwsze kroki w aktorstwie zaczął stawiać już liceum, gdzie występował w szkolnych przedstawieniach. W 1981 roku po raz pierwszy wystąpił w profesjonalnym teatrze, w przedstawieniu „Henryk VI” i wkrótce zaczął grać na Broadwayu. Na wielkim ekranie zadebiutował w 1986 roku w filmie „Zgaga”, w którym wystąpił u boku Jacka Nicholsona i Meryl Streep. Aktor jest dwukrotnym zdobywcą Oscara. Pierwszą statuetkę otrzymał w 1995 roku za rolę w filmie „Podejrzani”, a drugą w 1999 roku za kreację w „American Beauty”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem aktora, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać:

1. „American Beauty”, reż. S. Mendes (1999)

Film opowiada o losach 42-letniego Lestera Burnhama (w tej roli Kevin Spacey), który przeżywa kryzys wieku średniego. Ma wszystko, czego można zapragnąć – piękny dom, rodzinę, duży samochód i dobrze płatną pracę. Jednak te wszystkie rzeczy przestają przynosić mu radość z życia. Nie dogaduje się z żoną, która uważa, że najważniejszy jest sukces zawodowy. Jego nastoletnia córka przeżywa okres dojrzewania i staje się odludkiem. Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy Lester zaczyna mieć kłopoty w pracy. Mężczyzna postanawia odmienić swoje życie i zaczyna flirtować z nieletnią koleżanką córki.2. „K-Pax”, reż. I. Softley (2001)

W filmie „K-Pax” Kevin Spacey wcielił się w rolę tajemniczego mężczyzny o imieniu Prot, którego policja pewnego dnia zatrzymuje na dworcu. Wkrótce Prot trafia do szpitala psychiatrycznego. Podczas rozmowy z psychiatrą Powellem utrzymuje on, że pochodzi z planety K-Pax. Twierdzi przy tym, że jest właśnie w trakcie zwiadowczej misji i zbiera informacje o Ziemi. Leczenie nie przynosi efektów i Prot wciąż żyje w swoim świecie. Co więcej, okazuje się, że mężczyzna wywiera niesamowity wpływ na pozostałych pacjentów, a także wykazuje się niezwykłym poziomem wiedzy oraz inteligencji. Wkrótce sam Powell zaczyna wątpić, czy Prot pochodzi z naszej planety.

3. „Tajemnice Los Angeles”, reż. C. Hanson (1997)

Akcja filmu rozgrywa się na początku lat 50 XX. wieku. Miasto jest idealnym miejscem dla osób, które marzą o wielkiej karierze i pieniądzach. Korupcja, morderstwa i narkotyki to codzienność jego mieszkańców. Porządku w zdeprawowanym mieście pilnują trzej policjanci, Jack Vincennes (Kevin Spacey), Ed Exley i Bud White. Łączy ich jeden wspólny cel – chcą rozwikłać zagadkę masakry, która miała miejsce w nocnym barze. Wszelkie tropy prowadzą ich coraz głębiej w przestępczy półświatek Los Angeles i na jaw zaczynają wychodzić kolejne mroczne tajemnice. Wkrótce okazuje się, że każdy może być zamieszany w tę sprawę.4. „Podejrzani”, reż. B. Singer (1995)

Pewnego dnia w Los Angeles dochodzi do tajemniczej eksplozji na statku, w wyniku której ginie 27 osób. Policja przesłuchuje dwóch ocalałych świadków tragedii. Jednym z nich jest drobny przestępca Verbal Kint (Kevin Spacey). Mężczyzna próbuje przekonać śledczych, że za wybuchem stoi legendarny kryminalista Keyser Soze, którego istnienie od dawna jest podważane przez stróżów prawa. Kint twierdzi, że Soze wciągnął go wraz z czterema wspólnikami w niebezpieczną grę, w której stawką jest ładunek kokainy wart kilkadziesiąt milionów dolarów. Chociaż jego opowieść brzmi nieprawdopodobnie, zdaje się tworzyć niepokojąco spójną całość.

5. „Życie za życie”, reż. A. Parker (2003)

„Życie za życie” to opowieść o Davidzie Gale (Kevin Spacey), który jest szanowanym profesorem głoszącym zniesienie kary śmierci. W pewnym momencie sam trafia do więzienia za gwałt oraz zamordowanie swojej wieloletniej przyjaciółki i również przeciwniczki najwyższej kary. Na kilka dni przed egzekucją z profesorem spotyka się dziennikarka Bitsey Bloom, która chce lepiej poznać szczegóły sprawy. Wkrótce udaje jej się zdobyć jego zaufanie. Po godzinach wspólnej rozmowy sama zaczyna wątpić w jego winę i rozpoczyna prywatne śledztwo. Wkrótce postanawia zrobić wszystko, żeby uchronić go przed śmiercią.

Widzieliście już wszystkie wymienione powyżej filmy? Koniecznie obejrzyjcie kolejną produkcję z udziałem Kevina Spacey’a, trzymający w napięciu thriller „Czas zabijania”. Mogą was również zainteresować filmy „Baby Driver” albo „Reset”.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO