Znacie je wszystkie?

Najlepsze aktorki - ranking TOP 10

W starożytności i średniowieczu kobiety rzadko miały okazję zaprezentować swoje aktorskie umiejętności. Na szczęście się to zmieniło, a wraz z postępem technologii i rozwojem kinematografii mamy możliwość podziwiania świetnych aktorek na wielkim ekranie. Wykreowane przez nie postacie są często obiektem westchnień mężczyzn i zazdrości kobiet. Cudowne role na długo zapadają w pamięć i obsypywane są nagrodami, w tym tymi najważniejszymi – Oscarami. Przyjrzyjmy się subiektywnemu rankingowi 10 najlepszych aktorek.

10. Lena Headey

Lena Headey znana jest przede wszystkim z niepowtarzalnej roli Cersei Lannister w serialu Gra o Tron. Poza tą postacią utalentowaną aktorkę obejrzeć możemy na przykład w 300 – kinowym hicie o żołnierzach legendarnego Leonidasa. 

9. Emma Watson

Obiekt westchnień tysięcy fanów. Aktorka znana przede wszystkim z niesamowitej roli Hermiony w filmowym cyklu o Harrym Potterze. Emmę Watsonpodziwiać możemy także w filmowej adaptacji Pięknej i Bestii.

Fotografia poglądowa

7. Cate Blanchett 

Pięćdziesięcioletnia aktorka dała się poznać jako niezwykle utalentowana artystka. Do popisowych ról Cate Blanchett należą te, które obejrzeć możemy w Aviatorze, Ciekawym przypadku Benjamina Buttona i Thor: Ragnarok.

6. Kate Winslet 

Pochodząca z Anglii Kate Winsletto postać znana każdemu kinomanowi. Jest tak przede wszystkim za sprawą jej niezapomnianej roli w Titanicu, gdzie z Leonardem DiCaprio zaprezentowali widzom niezapomniany duet. Obejrzeć możemy ją także w Marzycielu i Lektorze.

5. Angelina Jolie

Amerykańska aktorka, która podczas swojej kariery wcielała się w wiele ról, które chętnie wspominamy. Do najpopularniejszych filmów, w których wystąpiła Angelina Jolie należą Pan i Pani Smith i Tomb Rider.


4. Maggie Smith

Jedna z najlepiej ocenianych współczesnych aktorek. Większości widzów Maggie Smith znana przede wszystkim z roli Profesor Minerwy McGonagall w serii z Harrym Potterem. Obejrzeć możemy ją także na przykład w Dowton Abbey.

3. Margot Robbie

Przedstawicielkę młodego pokolenia amerykańskich aktorek podziwiać możemy w nowych produkcjach. Wśród ról Margot Robbie wyróżniają się przede wszystkim kreacje w filmach Legion Samobójców i Wilk z Wall Street.

2. Audrey Hepburn

Nieżyjąca już niestety aktorka, która została zapamiętana dzięki niesamowitym kreacjom filmowym. Audrey Hepburn w popisowych rolach oglądać możemy w filmach takich jak Rzymskie Wakacje, Śniadanie u Tiffany’ego czy Wojna i Pokój.

1. Natalie Portman

Nagrodzona Oscarem aktorka pochodzi z Izraela. Najcenniejszą statuetkę zdobyła za rolę w Czarnym Łabędziu. Grę aktorską Natalie Portman podziwiać możemy także w Leonie Zawodowcu i Gwiezdnych Wojnach.


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO