Test szybkości internetu

Speed test test szybkości internetu i łącza

Nieustannie czekasz żeby ściągnęła ci się piosenka albo zdjęcie? Próbujesz wstawić gdzieś filmik i ładuje się w nieskończoność? A może po prostu potrzebujesz internetu do pracy, a on kompletnie nie chce z tobą współpracować? Masz możliwość sprawdzić szybkość swojego Internetu dzięki specjalnym Speed Testom, które dostępne są niemalże wszędzie, jeśli tylko wpiszesz w wyszukiwarkę Google tę frazę. Jesteś pewnie ciekawy co to i jak to działa? Już wszystko wyjaśniamy.

Bez problemu możesz sprawdzić prędkość swojego Internetu niezależnie od tego, kto jest twoim dostawcą. Pomiar łącza jest już możliwy dla UPC, Multimedia, Orange, Netia, Vectra, TP, Play, T-Mobile. Nie ma znaczenia z kim masz podpisaną umowę – bez problemu możesz sprawdzić prędkość przesyłania i odbierania danych.

1. JAK TO DZIAŁA?

Test ten to rozwiązanie, które precyzyjnie, dzięki różnymi mechanizmowi pomiaru i optymalizacji, pobierze informacje na temat prędkości łącza każdego użytkownika Internetu. Wykonuje ona pomiar do kilku niezależnych lokalizacji jednocześnie. Serwery wybiera on automatycznie w zależności od naszego położenia. Żeby pomiar był faktycznie wartościowy musimy wybrać stronę, która posiada specjalny port o dużej prędkości, która potrzebna jest do tego, aby wynik był jak najbardziej realny. Wiele stron korzysta po prostu z połączenia HTTP  co sprawia, że pomiar nie może być wiarygodny ze względu na opóźnienia i narzut nagłówków, który pochodzi od samego protokołu.


2. CO MIERZY SPEED TEST?

Pozwala to na zmierzenie trzech ważnych parametrów, które dotyczą Internetu osoby użytkującej. Są to:

-ping – to wartość opóźnień przesyłania najmniejszej możliwej ilości danych. Podawana jest ona w ms – im MNIEJ tym LEPIEJ
-download – prędkość pobierania danych. Podawana w Mb/s – im WIĘKSZA tym LEPIEJ
-upload – prędkość wysyłania danych. Podawana w Mb/s – im WIĘKSZA, tym lepiej

Po przeprowadzeniu analizy tych trzech parametrów, mamy dostęp do wyników testów w formie przejrzystego raportu i już wiemy jak szybko działa nasz Internet.

Na niektórych stronach taki raport możemy dostać również w formie wykresów i analizy szybkości Internetu u innych partnerów. Warto wybrać taką stronę, która jest dla nas przejrzysta i odpowiadają nam jej podstawowe i rozszerzone funkcje.


Komentarze


  • 23 stycznia 2020
  • Artem

Ja aktualnie korzystam ze speedtestonline.pl moim zdaniem przedstawia bardzo wiarygodne wyniku pomiaru internetu.

Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO