Dla moli książkowych

Najlepsze książki ostatnich czasów, bestsellery TOP5

W ostatnich latach przeżywamy niesamowity czas – książki znowu stają się popularne. To bardzo dobry znak – czytanie bowiem znacznie wpływa na naszą wyobraźnię, a niektóre z nich kształtują nasz charakter lub pozwalają nam na rozwinięcie swojej wiedzy z różnego zakresu. Poniżej przedstawiamy najlepsze książki na przełomie kilku lat, jakie znaleźć można było (a w niektórych nadal można je odszukać) w księgarniach – zarówno stacjonarnych i internetowych.

5. Kobieta w oknie – A. J. Finn

To thriller psychologiczny dla ludzi, którzy uwielbiają podświadomie, w trakcie trwania akcji, dopowiadać zakończenie i bawić się w detektywa – kto, kogo, dlaczego i gdzie. Niesamowita książka, która od samego początku do końca trzyma w napięciu. Anna Fox od miesięcy nie wychodzi z domu – w jednym momencie straciła wszystko, co było kiedyś dla niej ważne. Do jej głównych zajęć należy obecnie siedzenie w Internecie, oglądanie filmów oraz szpiegowanie sąsiadów za pomocą aparatu fotograficznego. Najwięcej uwagi zaczyna poświęcać Russellom, którzy są nowi w tej okolicy. Pewnego razu widzi jednak coś, czego nie powinna widzieć i od tego czasu już nic nie jest takie, jak było. Nic nie jest takim, jakim się wydaje.

4. Smart shopping. Kupuj świadomie! Żyj zdrowiej! - Doktor Ania (Makowska Anna)

Doktor Ania króluje na Instagramie, gdzie daje popalić wszystkim producentom żywności, która nam szkodzi. W swojej książce w przystępny, prosty sposób tłumaczy nam po co sięgać, a na co się nie decydować, kiedy robimy zakupy. Obnaża wiele chwytów marketingowych największych firm. Nie bawi się w półśrodki. Mnóstwo merytorycznej wiedzy, a ponadto – cięte poczucie humoru naszej ulubionej „Pani doktor”. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce zacząć żyć zdrowo.

3. ANIA – Maciej Drzewicki, Grzegorz Kubicki

Niesamowicie piękna, wzruszająca i prawdziwa opowieść o Ani Przybylskiej – polskiej aktorce, która zmarła w 2014 roku po wyczerpującej wojnie z rakiem trzustki. To wspaniałe upamiętnienie jej osoby, wiele ciekawych historii z jej życia. Książka dokładnie pokazuje ją tak, jaką była. Roześmiana, zabawna, o niezwykłym głosie, która nie bała się iść po swoje. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana aktorki i w ogóle dla każdego – każdy może wyciągnąć z niej lekcję dla siebie.


2. W żywe oczy – JP Delaney

Po sukcesie „Lokatorki” JP Delaney wraca z czymś jeszcze mocniejszym. Książka „W żywe oczy” to absolutnie wspaniały, trzymający w napięciu dreszczowiec z elementami kryminalnymi. Claire jest zawodową kłamczuchą – z tego się utrzymuje, to jej praca. Kiedy na swojej drodze spotyka Patricka Foglera jej życie zmienia się diametralnie. Nikomu w tej książce nie można ufać, nic nie jest takim, jak się wydaje. Od pierwszej do ostatniej strony ciągle buduje się niesamowite napięcie, które, w momencie rozwiązania się historii, wybucha i dostajemy jego odłamkami.

1. Tatuażysta z Auschwitz – Heather Morris

Książka opowiada o losach Lalego Sokołowa, który trafia do obozu, do Auschwitz, w 1942 roku. Tam zostaje tatuażystą – odpowiada za naznaczanie innych więźniów. Podczas jednego dnia swojej pracy zakochuje się bez pamięci w Gicie, której na przedramieniu musiał umieścić tatuaż. Historia jest przepiękna, choć tragiczna. Daje nadzieję, że nawet w najcięższych czasach mamy szansę na to, aby przeżyć coś niezwykłego. Mimo całej otoczki, tego co działo się w tamtych czasach, historia jest wzruszająco pozytywna – na swój sposób. To pozycja, obok której NIKT nie powinien przejść obojętnie.


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO