Pobieranie i ściąganie mp3 z Youtube - Konwerter i przetwornik YT na MP3

YouTube to jeden z największych serwisów w całym internecie. Co sekundę na jego łamach pojawiają się nowe filmy, klipy wideo i muzyka. Nic więc dziwnego, że wielu korzystających z serwisu chce pobrać treści na dysk swojego komputera. Umożliwia to bezproblemowe odtwarzanie ulubionych materiałów – nawet kiedy jesteśmy offline. Okazuje się, że samo pobieranie jest banalnie proste – wykorzystać możemy do tego programy zewnętrzne i przeglądarkę.

Pobieranie filmów z YouTube przez przeglądarkę za darmo

Najpopularniejsze przeglądarki pozwalają na pobieranie materiałów z YouTube za pomocą prostych rozszerzeń. Dodatki takie zainstalować możemy na przykład w najpopularniejszych przeglądarkach takich jak: Mozilla Firefox (1-Click YouTube Video Download) i Opera (YouTube Downloader). Sytuacja ma się nieco inaczej w przypadku użytkowników Chrome. Google, które jest właścicielem przeglądarki i YouTube, zablokowało możliwość pobierania filmów z serwisu przez rozszerzenia do Chrome. Jeśli zależy nam na pobraniu samego dźwięku (np. piosenki, która udostępniona jest na YouTube wraz z teledyskiem), możemy skorzystać z konwertera mp3. Wówczas wklejamy link interesującego nas materiału i pobieramy dźwięk w wygodnym formacie, który wykorzystać możemy do stworzenia chociażby playlisty do auta.

Konwerter mp3 z Youtube


Wielu z nas właśnie na YouTube szuka ulubionych utworów czy składanek. Warto pamiętać, że pobranie ich na dysk umożliwia Konwerter YouTube mp3. To wygodne rozwiązanie, z którego korzystają tysiące internautów. Przed jego użyciem warto zapoznać się z zasadami jego działania i instrukcją obsługi.

 

Programy do pobierania filmów z YouTube

Aby pobierać filmy z serwisu YouTube możemy też skorzystać z programów, które instalujemy na dysku naszego komputera. Ich schemat działania jest bardzo prosty, a większość z nich opiera się na darmowej licencji freeware. Wystarczy wybrać klip, który nas interesuje i wskazać go programowi. Wybrać możemy docelowe miejsce zapisu i jakość pobieranego materiału. Dzięki takim prostym programom w kilka chwil możemy stworzyć folder z naszymi ulubionymi filmami i klipami muzycznymi. 

Czy można legalnie pobierać z YouTube?

Wielu użytkowników zastanawia się nad problemem legalności pobierania materiałów z internetu. Klipy upublicznione na YouTube są w ogromnej większości objęte prawami autorskimi. Okazuje się jednak, że istnieje możliwość wykorzystywania takich plików na własny użytek. Jeśli ich nie rozpowszechniamy i nie uzyskujemy za ich pomocą korzyści majątkowych, możemy zupełnie legalnie pobierać je na dysk naszego komputera. Pamiętajmy jednak, żeby korzystać z pobranych plików jedynie w myśl własnego użytku.

 

 

 


 

YouTube od wielu lat jest wiodącym serwisem oferującym darmowe umieszczanie i odtwarzanie filmów video w sieci. Przez kilkanaście lat działalności serwis stał się olbrzymią bazą treści, w której znaleźć możemy miliony treści muzycznych, gamingowych, filmowych i promocyjnych. Jest to też doskonałe miejsce dla amatorów, którzy umieszczają w nim swoje dzieła, licząc na wzrost swojej popularności.

Pod koniec lutego 2019 roku jeden z klipów na YouTube przebił kolejną rekordową liczbę odsłon – 6 miliardów. Jest to kolejna granica, która wydawała się nieprzekraczalna w realiach współczesnego internetu. Rekordzistą jest klip muzyczny Despacito, którego twórcami są Luis Fonsi i Daddy Yankee. Obecnie teledysk ma już ponad 6,1 miliarda wyświetleń i śrubuje swój rekord. Jego popularność możemy ocenić sami – któż z nas nie słyszał wpadającej w ucho melodii. Niewątpliwy sukces przekuty w liczby na Youtube robi jednak wyjątkowe wrażenie – samych pozytywnych ocen pod klipem jest ponad 32 miliony.

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO