Burza po "Tylko nie mów nikomu" trwa w najlepsze. Co mówią w Polsce po filmie?

Problem pedofilii w Polsce to temat numer jeden ostatniego tygodnia. Wzmożoną wrzawę wywołał film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", w którym udokumentowano historie ofiar księży-pedofili. Opublikowany w serwisie YouTube dwugodzinny materiał zdemaskował kilka postaci - autorytetów Kościoła. Światło dzienne ujrzały wyznania ofiar oraz przyznania się do winy ich oprawców.
Zarówno pedofilia jak i religia w naszym kraju stanowią ostatnimi czasy główną linię napięć polityczno-społecznych. Prokatolicki rząd broni jako może duchowieństwa, a przypadki, których obronić się nie da próbują wykorzystać na swoją korzyść, by dopiec opozycji.


antyradio.pl

Premier Mateusz Morawiecki mocno przemówił przed rozpoczęciem debaty na temat zmian w prawie dotyczącym kar za przestępstwo pedofilii. Często atakował opozycję, przeciwstawiając jej rzekomo jedyny sprawiedliwy PiS. Już na samym wstępie zaatakował Platformę Obywatelską  za to, że nie głosowała za rejestrem pedofilów. Wypomniał również braciom Sekielskim, że nie poinformowali w filmie, iż bohaterowie filmu byli współpracownikami SB.
Które formacje polityczne opowiadały się za lustracją i dekomunizacją? Prawo i Sprawiedliwość! – mówił premier, na co posłowie opozycji wybuczeli. – Teraz najbardziej hałasujecie, przy przypomnieniu komunistycznej przeszłości, to bardzo ciekawe – powiedział.


Głos w sprawie pedofilii zabrał również jeden z najbardziej rozpoznawalnych celebrytów w Polsce - Kuba Wojewódzki. Na swoim facebookowym profilu napisał:
"[...]Tomasz Sekielski pracuje aktualnie nad książką o pedofilii w Kościele. Publikacja ma być rozszerzeniem wątków poruszonych w dokumencie Tylko nie mów nikomu. Czekamy. Każdy kraj ma własną mafię. U nas mafia ma własny kraj."
Wypowiedź znalazła poparcie wśród wielu jego fanów, lecz część z nich w komentarzach zwróciła uwagę na brak wzmianek o rażącym zjawisku pedofilii w innych sferach życia np. wśród celebrytów, polityków i biznesmenów.
Czy tak zaczyna się wielki konflikt w społeczeństwie? Do czego doprowadzi narastające napięcie? Bądź z nami na bieżąco.

Może zainteresują Cię także:


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO