Kirk Hammett zaskoczył wszystkich - co takiego zrobił? Sprawdź!

Metallica to jeden z najsłynniejszych i najważniejszych zespołów muzyki metalowej. Założony przez wokalistę-gitarzystę Jamesa Hetfilda skład z Los Angeles przez lata stworzył setki utworów, z których dziesiątki przeszły do historii muzyki i zyskały status istnie kultowych. Dokładna nazwa gatunku, reprezentowanego przez tą formacje to Thrash Metal. Charakteryzuje się szybkim tempem, specyficznym metrum i dynamicznymi solówkami, w których gitarzyści dają się całkowicie ponieść fantazji i energii.

ultimateclassicrock.pl

Kirk Hammett to gitarzysta prowadzący Metalliki. We wszystkich rankingach tego typu muzyków, znajduje się on zawsze na najwyższych pozycjach. Jego gitarowe popisy i charakterystyczna technika z użyciem pedału Wah wpisały go na stałe do kart historii solówek gitarowych. Mając na koncie tyle utworów co ten skład, ciężko byłoby wybrać jeden ulubiony. Jednak w ostatnim wywiadzie, Kirk Hammett zapytany o to, która ze skomponowanych przez niego partii gitary solowej jest jego ulubioną, nie wahał się zbytnio nad odpowiedzią. Kirk Hammett podzielił się z dziennikarzem "Kerrang!", która z jego solówek przyniosła mu największą satysfakcję. Okazało się, ze gitarzysta upodobał sobie fragment z płyty "Black Album".
„Pomyślałem od razu o solo w "The Unforgiven". Pamiętam jak rano pojawiłem się w studio z przemyślanymi zagrywkami, a producent Bob Rock stwierdził, że to "jeb*ne g*wno". To była pierwsza sytuacja, a w której powiedziałem mu: "Wciśnij przycisk nagrywania" i poszło. Od tamtej pory wolę nagrywać solówki spontanicznie, bo ta ulubiona powstała właśnie w takich warunkach. „


Czy wiedzieliście, że to właśnie ten utwór zawiera ulubione solo jednego z najlepszego gitarzystów wszech czasów? My byliśmy zaskoczeni, jednak po przypomnieniu sobie utworu „Unforgiven”, dużo łatwiej przyszło nam zrozumienie wyboru Kirka. Polecamy!


Komentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO